• -7%
  • Obniżka
ADA Power Sand BASIC S Podłoże na bazie torfu i skał wulkanicznych 1l
104-014

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    119 punktów lojalnościowych!

Cena:

129,00 zł
119,97 zł Oszczędzasz: 9,03 zł

Compare now Compare list is full

ADA Power Sand BASIC S Podłoże na bazie torfu i skał wulkanicznych 1l

Podłoże na bazie torfu i skał wulkanicznych: Wewnątrz podłoża, korzenie roślin wodnych i mikroorganizmy tworzą mały ekosystem, który nazywamy „mikroflorą". Aby spełniała swoją funkcję, mikroflora musi być obficie zaopatrywana poprzez obieg wody w tlen i substancje odżywcze. POWER SAND jest mieszanką organicznych substancji odżywczych oraz mikroorganizmów, jako baza pod podłoże zapewnia najlepsze środowisko dla korzeni roślin.

 

Specjalne właściwości:

Mieszanka torfów: Różne substancje organiczne, takie jak węglowodany i aminokwasy wydzielone z korzeni roślin są przetwarzane, przez mikroorganizmy znajdujące się w podłożu, w składniki, które mogą być ponownie zaabsorbowane przez rośliny wodne. Substancje organiczne jak torf spełniają także funkcję odnawialnego substratu dla mikroorganizmów zapewniając szybki wzrost roślin wodnych.

Mikroorganizmy podłoża: Jest wiele rodzajów mikroorganizmów, które rozkładają substancje organiczne a ich działanie zapewnia idealne warunki dla wzrostu roślin.
Zastosowanie pumeksu: Podstawowy materiał POWER SAND, pumeks, ma porowatą, gąbczastą strukturę, która idealnie nadaje się do zasiedlenia przez mikroorganizmy podłoża w krótkim okresie czasu. Pumeks zapewnia także cyrkulację wody wewnątrz podłoża, tym samym umożliwia dostęp dużej ilości tlenu zabezpieczając korzenie roślin wodnych przed gniciem. Pumeks w podłożu zapobiega także akumulacji zanieczyszczeń i umożliwia długoterminowe utrzymanie żyznego podłoża.

 

Sposób użycia:

Biorąc pod uwagę rezultat oddziaływania ciśnienia wody na podłoże, w zależności od wielkości zbiornika, zaprojektowaliśmy trzy wielkości POWER SAND dostosowane do rozmiarów akwarium

  • POWER SAND (S): Do akwariów o wysokości mniejszej od 40 cm
  • POWER SAND (M): Do akwariów o wysokości pomiędzy 40 - 60 cm
  • POWER SAND (L): Do akwariów o wysokości większej od 60 cm

 

Przybliżona ilość w zależności od rozmiarów akwarium:

Wymiary akwarium POWER SAND

  • 60x30x36cm S (2l) x 1 worek S (2l) x 1 worek
  • 100x40x50cm M (2l) x 3 worki M (6l) x 1 worek
  • 180x60x60cm L (2l) x 9 worków L (18l) x 1 worek

 

Potrzebne ilości należy dostosować do wielkości i zawartości akwarium, traktując powyższy przykład, jako wzór. Rozłóż równo ilość POWER SAND zgodną z rozmiarami zbiornika. Opcjonalne zestawienie z GROWTH PLATE, BACTER100 lub CLEAR SUPER (szczególnie zalecane) zagwarantuje wydajniejszy wzrost roślin wodnych. Stosunek zastosowanego podłoża AQUA SOIL do POWER SAND powinien wynosić 3:1. Umieść talerz lub deskę przed nalewaniem wody tak żeby nie powodować wymywania substancji odżywczych z podłoża. Bezpośrednie uwolnienie z podłoża substancji odżywczych może przyspieszyć wzrost glonów.

Produkty z tej samej kategorii
Komentarze

Napisz swoją opinię

ADA Power Sand BASIC S Podłoże na bazie torfu i skał wulkanicznych 1l

Napisz swoją opinię