JBL Proflora Start 100 Zestaw startowy do akwarium 50-100 l
20217

Czas wysyłki: 24 godziny


Compare now Compare list is full

JBL Proflora Start 100 Zestaw startowy do akwarium 50-100 l

Kompletny zestaw gwarantujący sukces w pielęgnacji roślin w akwariach 50-100l.

 

Zawiera:

  • JBL AquaBasis plus – odżywcze podłoże 2,5L
  • JBL Ferropol100ml- nawóz w płynie – cotygodniowe nawożenie
  • JBL Ferropol 24 – codzienne nawożenie.

 

Zastosowanie:

  • Przed wprowadzeniem JBL AquaBasis plus do akwarium , powinno się rozważyć instalację kabla grzewczego.Ułożyc warstwę mieszanki AquaBasis Plus grubości 2cm na dnie akwarium a na nią minimum 3cm akwariowego żwiru o grubosci 2-3mm. Dokładnie wypełnić akwarium do około 70% wody. Uważać, aby nie poruszyć podłoża przy wypełnianiu akwarium z wodą. Najlepszym sposobem jest ułożenie płaskiej płytki i wlać delikatnym strumieniem wodę.
  • Następnie wsadzić rośliny akwariowe i wypełnić resztę wody. Zainstalować filtr i inne urządzenia , a następnie uruchomić sprzęt .Po posadzeniu , rośliny potrzebują 3 - 4 tygodnie na dostosowanie się do nowego otoczenia . W tym czasie prawie nie pochłaniają żadnych składników odżywczych . Dlatego zalecamy podać dawkę JBL Ferropol na łączną ilość wody dopiero po ok. 4 tygodniach. Dodanie dawki wcześniej może prowadzić do wzrostu niepożądanych glonów , a substancje odżywcze mogą być nie wykorzystywane przez rośliny .
  • JBL Ferropol jest zawsze używany jako podstawowy nawóz do świeżej wody po utworzeniu nowego akwarium (10ml na 40l) lub po częściowych regularnych zmianach wody (10 ml na 40 l zmienionej wody).W zależności od siły wzrostu roślin, substancje odżywcze mogą być stosowane szybciej lub wolniej. Z tego powodu zalecamy sprawdzanie poziomu żelaza raz w tygodniu przy użyciu JBL Iron Test Set Fe i dostosowanie dawki JBL Ferropol. Codziennie po włączeniu oświetlenia jedna kropla JBL Ferropol 24 do 50 l akwarium . W szczególnych przypadkach zwiększonych potrzeb , dawka - 2 krople na 50 l . Dotyczy to w przypadku roślin szybkiego wzrostu , silnego oświetlenia , roślin czerwonych , mocnego filtrowania wykorzystania CO2.
  • Dla optymalnego rozwoju roślin należy utrzymywać odpowiednie ph oraz dostarczać CO2

Komentarze

Napisz swoją opinię

JBL Proflora Start 100 Zestaw startowy do akwarium 50-100 l

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii