JBL PODŁOŻE SANSIBAR RED Czerwony piasek 10kg
67067

Czas wysyłki: 2-3 dni

Otrzymasz    89 punktów lojalnościowych!

Cena:

89,99 zł

Compare now Compare list is full

JBL PODŁOŻE SANSIBAR RED Czerwony piasek 10kg

Naturalne podłoże do akwariów. Gruboziarnisty, zaokrąglony czerwony piasek. Idealne podłoże dla grzebiących zwierząt takich jak płaszczki, sumy i piskorze oraz ryb żerujących przy dnie. Zapobiega zranieniom śluzówek dzięki zaokrąglonym kształtom. Najlepsze efekty w hodowli roślin daje zastosowanie tego piasku wraz z podłożem JBL Aqua Basis. Piasek obojętny dla składu wody. Nie uwalnia substancji podnoszących twardość wody i niepożądanych krzemianów. UWAGA Naturalny produkt zawierający zmienną zawartość pyłu. Proszę przed użyciem dokładnie przepłukać piasek w bieżącej wodzie. Po wsypaniu do akwarium delikatnie nalewać wodę aby nie mieszać gwałtownie piasku. Zalecana warstwa na dnie to około 5cm. Uproszczone obliczanie zalecanej ilości: długość x szerokość akwarium / 140 daje ilość piasku w kilogramach.

 

Właściwości:

  • produkt bezpieczny w wodzie morskiej i terrariach,
  • granulacja 0,4-1,4mm,
  • wspomaga wzrost roślin,
  • bardzo estetyczny wygląd,
  • bezpieczny dla ryb,
  • Sprzedawany w opakowaniach: 5kg do 12-25l, 10kg do 25-45l.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL PODŁOŻE SANSIBAR RED Czerwony piasek 10kg

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii