JBL NovoBaby Pokarm do hodowli narybku gupików 3x10ml
302540

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

JBL NovoBaby Pokarm do hodowli narybku gupików 3x10ml

NovoBaby jest zestawem trzech różnych rozmiarów dokładnie zbilansowanych rodzajów pokarmu odpowiednich do hodowli narybku gupików i innych ryb tej wielkości. Pokarm zawiera dobrze zrównoważony mieszankę białek, tłuszczów, węglowodanów, błonnika i witamin przeznaczoną dla narybku.

 

Stosowanie:

 • 3 do 4 razy dziennie rozsypać na powierzchni wody taką ilość pokarmu jaką ryby zjedzą w 5 minut.
 • W zależności od wielkości ryb podajemy: 5mm - Novobaby 01 lub Novotom (dla urozmaicenia Novotemia), 15-30mm -Novobaby 02 (dla urozmaicenia Novotemia), około 30mm Novobaby 03 lub NovoBea.

 

Uwaga:

 • W hodowli narybku należy zachować szczególną czystość.
 • Codziennie usuwać pozostawiony pokarm. Przy większej ilości ryb po wykorzystaniu Novobaby 03 można podawać NovoBea a następnie NovoBel.

 

Analiza:

 • białko 47%,
 • tłuszcz 5,5%,
 • błonnik1,8%,
 • minerały 9,8%.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

 • Akwarium
 • Terrarium
 • Staw ogrodowy

Komentarze

Napisz swoją opinię

JBL NovoBaby Pokarm do hodowli narybku gupików 3x10ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii