Jesiotr (acipenser sturio) Poduszka maskotka ryba 125 cm
GP-175709

Czas wysyłki: 24 godziny


Compare now Compare list is full

Jesiotr (acipenser sturio) Poduszka maskotka ryba 125 cm

Oferowane przez nas poduszki-ryby wykonane są w całości z poliestrowych antyalergicznych materiałów. Pokryciem jest delikatny materiał natomiast wypełnienie to wata poliestrowa stosowana min. w poduszkach. Niepowtarzalna grafika została wykonana przez absolwentkę ASP w Krakowie. Produkt wykonany całkowicie w Polsce!

Gatunki przez nas prezentowane to ryby z którymi większość z nas się spotkała ale ukazane są one w bardzo subtelnej, kolorowej i naturalnej formie podkreślające ich niebywałe piękno. Dzięki temu możemy się przekonać jak atrakcyjne są to ryby na równi z pięknem gatunków występujących w południowych morzach. 

Wzory nie mają odpowiedników w UE i są zastrzeżone w Urzędzie Patentowym. Maskotka może być idealnym prezentem dla dziecka lub wędkarza. Można ją traktować także jako poduszkę.

 

Długość - 125 cm

 

Dwuśrodowiskowa ryba z rodziny jesiotrowatych. W Europie występuje u wybrzeży Atlantyku, od Hiszpanii po Norwegię a także w Morzy Śródziemnym oraz Czarnym. Dorasta do wielkich rozmiarów, dorosłe osobniki osiągają nawet 4 metry i 300 kg. Bardzo charakterystyczna jest budowa ciała Jesiotra, tułów pokrywają płytki kostne. Otwór gębowy znajduje się na dole głowy, w jego bliskim sąsiedztwie znajdują się bardzo czułe wąsy odpowiedzialne za poszukiwanie pokarmu. Dorosłe Jesiotry rozmnażają się w rzekach, skąd później młode trafiają do mórz. Ryba ta odżywia się głownie mięczakami, skorupiakami i małymi rybami. Jesiotr Zachodni to ryba skrajnie zagrożona wyginięciem, jest objęta szczególną ochroną gatunkową, w wielu krajach prowadzi się intensywne zabiegi mające na celu przywrócenie stabilnej populacji tego gatunku.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

Jesiotr (acipenser sturio) Poduszka maskotka ryba 125 cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii