Silikon akwarystyczny bezbarwny do akwarium 310ml
Jaba
SIL-PRZEŹ-310ML

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

Silikon akwarystyczny bezbarwny do akwarium 310ml

W akwariach powinno się używać wyłącznie specjalistycznego silikonu akwarystycznego, który nie wpływa negatywnie na kondycję ryb i innych zwierząt. Po zaschnięciu jest w pełni bezpieczny, gdyż nie zawiera rozpuszczalników, wypełniaczy i plastyfikatorów.

 

Do czego wykorzystywać silikon akwarystyczny?

Silikon najczęściej wykorzystywany jest do klejenia akwarium. Z jego pomocą można skutecznie uszczelnić zbiornik lub zabezpieczyć ubytki. Zazwyczaj jest bezbarwny lub ma nieinwazyjną barwę – np.: czarną, dlatego nie jest widoczny w akwarium. Ponadto silikon akwarystyczny nadaje się do klejenia grot (np.: z kamieni), innych naturalnych dekoracji oraz przytwierdzania konstrukcji szklanych. Przy jego pomocy można także przykleić tło strukturalne na tylnej szybce – byle nie przesadzać z jego ilością. Na oddzielną uwagę zasługuje smar silikonowy, który stosuje się do konserwacji gumowych uszczelek, pierścieni uszczelniających oraz wszelkich elementów z tworzywa sztucznego narażonych na tarcie.

 

Jak stosować silikon w akwarium?

Silikon nanosi się na czyste i wysuszone powierzchnie – wcześniej warto je umyć wodą z mydłem. Nie powinno się go stosować na mokrym szkle, czy innym materiale. Drobne kleje w tubkach stosuje się bezpośrednio – po prostu stopniowo je wyciskając. Do obsługi większych klejów niezbędny może być specjalny pistolet. Silikon schnie powoli – około 2 mm warstwa do całkowitego zaschnięcia potrzebuje doby. Po wyschnięciu staje się całkowicie wodoszczelny. Poszczególne elementy, na których użyto silikonu, należy po wyschnięciu opłukać. Dopiero wtedy akwarium można napełnić wodą, a dekoracje włożyć do środka.

 

Zastosowanie:

  • klejenie akwariów
  • uszczelnianie akwariów
  • uszczelnianie elementów zanurzonych
  • klejenie ozdób, grot z kamieni itp. w akwarium
  • mocowanie teł strukturalnych

 

Sposób użycia:

Nakładać na powierzchnie czyste i suche, wygładzać za pomocą szmatki w wodzie z dodatkiem mydła. Silikon schnie 2mm(grubość) na dobę. Następnie przed włożeniem do akwarium należy opłukać klejone powierzchnie ozdób, kamieni itp.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Silikon akwarystyczny bezbarwny do akwarium 310ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii