JBL Filterstart Kultury żywych bakterii w płynie 10ml
251820

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

JBL Filterstart Kultury żywych bakterii w płynie 10ml

Filterstart to kultury żywych bakterii w płynie. 15 milionów żywych kultur bakterii w 10ml butelce, 8 szczepów. JBL FilterStart to preparat z kulturami żywych bakterii. Szybko i skutecznie usuwa amoniak i azotyny, pobudza biologiczne filtrowanie.

 

Stosować przy:

  • instalowaniu filtra,
  • wymianie materiałów filtrujących
  • po użyciu leków i czyszczeniu filtra.

 

Sposób użycia:

  • Materiał filtrujący zmoczyć wodą z akwarium, wstrząsnąć buteleczką z preparatem i wylać zawartość na materiał filtrujący.
  • Uruchomić filtr.
  • W akwariach słodkowodnych użyć JBL Biotopol co najmniej godzinę przed zastosowaniem FilterStartu.

 

Opakowanie 10ml wystarcza na 3l materiału filtrującego.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy

Komentarze

Napisz swoją opinię

JBL Filterstart Kultury żywych bakterii w płynie 10ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii