• -5%
  • Obniżka
Prodibio BioDigest Bakterie nitryfikacyjne 1 ampułka
PRO113

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    4 punkty lojalnościowe!

Cena:

4,99 zł
4,74 zł Oszczędzasz: 0,25 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 4,74 zł

Compare now Compare list is full

Prodibio BioDigest Bakterie nitryfikacyjne 1 ampułka

Prodibio BioDigest  kultury żywych bakterii w wygodnej ampułce BIODIGEST składa się ze specjalnie dobranych szczepów bakterii nitryfikacyjnych odpowiadających za prawidłowy przebieg procesów denitryfikacji. Polega on na przetworzeniu szkodliwego amoniaku (wytwarzanego z odchodów ryb, obumarłych szczątków roślin itp.) w mniej szkodliwe azotyny, a następnie w pobierane przez rośliny (swoisty pokarm dla roślin - azot jest jednym z podstawowych budulców rośliny) praktycznie nieszkodliwe dla ryb i roślin azotany. Aż 20 milionów bakterii w 1 ampułce. Gatunki bakterii są tak dobrane aby współpracowały ze sobą. zawiera aż 9 szczepów bakterii . Bakterie osiadają na wkładach filtra (tam należy wylać zawartość ampułki), gdzie mają idealne warunki do namnażania się: dostępność tlenu, pokarmu, stały przepływ wody. Dzięki takiemu zabiegowi akwarium funkcjonuje dużo lepiej, szybciej "dojrzewa", a ryby mogą zostać szybciej wpuszczone. Redukuje zawartość azotanów oraz fosforanów. Dzięki przetworzeniu amoniaku, który jest jednym z głównych powodów powstawania glonów, w mniej toksyczne azotyny, a później azotany pobierane przez rośliny, zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia glonów w pierwszych tygodniach funkcjonowania akwarium. Polecamy szczególnie przy nowo zakładanych zbiornikach. BioDigest ustanawia filtrację biologiczną i oczyszcza akwarium w sposób naturalny neutralizując odpady organiczne z pomocą 9 szczepów bakterii heterotroficznych: Paracoccus denitrificans i Pseudomonas stuzerii. Bakterie te uzupełniają się nawzajem, każdy szczep przejmuje zadania poprzedniego szczepu, czyszcząc podłoże i filtry, oczyszczając, redukując azotany i fosforany i zapobiegając rozrostowi alg. Poprzez konkurencję żywieniową zapobiegają również rozmnażaniu się organizmów patogennych, poprawiają jakość wody i zmniejszają w ten sposób ryzyko niewyjaśnionych chorób. Ponieważ szczepy bakterii rozmnażają się w różnym tempie ich proporcje szybko się zmieniają. Aby utrzymać optymalne proporcje należy dodać jedną ampułkę Bio Digest co dwa tygodnie na 120-1000 litrów wody (lub mniej). Jeśli istnieje potrzeba przyspieszenia procesu oczyszczania nie należy zwiększać dawki, ale użyć preparatu częściej, na przykład, co tydzień.

Dawkowanie:

  • Przeciętna dawka: co dwa tygodnie -1 ampułka na 120-1000 litrów -w akwariach mniejszych niż 120l stosować połowę dawki.
  • Jeżeli akwarium jest bardzo zanieczyszczone nie należy zwiększać dawki, ale użyć 1 ampułkę na tydzień.
  • Przed użyciem wstrząsnąć każda ampułkę tak, aby bakterie znajdujące się w końcówce znalazły się w zawiesinie. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Prodibio BioDigest  Bakterie nitryfikacyjne 1 ampułka
Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Oceń 
Radosław Ż
2022-06-03
Prodibio BioDigest Bakterie nitryfikacyjne 1 ampułka

Ok

Oceń 
Adrian S
2022-05-16
Prodibio BioDigest Bakterie nitryfikacyjne 1 ampułka

Doskonałe

Oceń 
Andrzej S
2022-04-19
Prodibio BioDigest Bakterie nitryfikacyjne 1 ampułka

Bardzo dobre

Napisz swoją opinię

Prodibio BioDigest Bakterie nitryfikacyjne 1 ampułka

Napisz swoją opinię