Prodibio BioTrace Bakterie nitryfikacyjne 1 ampułka
PRO133

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

Prodibio BioTrace Bakterie nitryfikacyjne 1 ampułka

BioTrace jest koncentratem pierwiastków śladowych przyspieszających aktywność biologiczną. Pierwiastki te są niezbędne dla każdego żywego organizmu.Pierwiastki takie jak siarka żelazo, kobalt, bor:

  • przyspieszają wzrost roślin oraz przemany metaboliczne
  • są niezbędne dla zdrowia ryb i bezkręgowców.

 

Podobnie jak wszystkie żywe istoty bakterie nitryfikacyjne dla prawidłowego działania potrzebują również odpowiednich warunków. Uznaje się że braki pierwiastków śladowych mogą zakłócić funkcjonowanie bakterii nitryfikacyjnych a co za tym idzie do pogorszenia stanu całego zbiornika. Pierwiastki śladowe są regularnie pobierane przez glony, rośliny, bezkręgowce oraz ryby, a dodatkowo usuwane przez odpieniacze, węgle aktywne co prowadzi do oczywistych oznak niedoboru tych pierwiastków. Filtry odwróconej osmozy usuwają z wody wszystkie pierwiastki śladowe, może to zatrzymać aktywność bakterii nitryfikacyjnych, prowadzić do karłowacenia roślin a nawet do śmierci ryb i bezkręgowców.

 

Skład:

  • Niezbędne odżywcze pierwiastki śladowe: bor, wapń, miedź, żelazo, magnez, mangan, molibden, potas, siarka, cynk, i inne.

 

Dawkowanie:

  • 1 ampułka na 200 L

Komentarze

Napisz swoją opinię

Prodibio BioTrace Bakterie nitryfikacyjne 1 ampułka

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii