Tetra Bactozym Enzymy dla bakterii 10 kapsułek
T140257

Czas wysyłki: 3-5 dni


Compare now Compare list is full

Tetra Bactozym Enzymy dla bakterii 10 kapsułek

TetraAqua Bactozym  zawiera enzymy i odżywkę dla bakterii nitryfikacyjnych. Służy do natychmiastowej bioaktywacji filtra i wody. Redukuje zanieczyszczenia organiczne do bezpiecznego poziomu, krystalizuje mętną wodę, powoduje ustalenie się równowagi mikrobiologicznej Zalecany w przypadku zakładania nowego akwarium, częściowej wymiany wody, po wymianie lub czyszczeniu filtra oraz zakończeniu leczenia ryb. Jego stosowanie umożliwia wpuszczenie ryb do nowo urządzonego akwarium już po 24 godzinach. W wyniku funkcji życiowych ryb i innych wodnych organizmów (przemiany materii) do wody trafiają związki azotu, z których część jest bardzo szkodliwa dla organizmów żywych. A więc metabolizm ryb w konsekwencji prowadzi do pojawienia się w wodzie toksycznego amoniaku (NH3). Najmniejsze jego stężenie w zbiorniku powoduje zwiększenia zachorowalności ryb lub może powodować zgony. Amoniak (NH3) jest związkiem wybitnie trującym, już w niewielkich stężeniach działa szkodliwie na ryby powyżej 0,2 mg/l jest groźny, a powyżej 1,0 mg/l śmiertelny. TetraAqua® Bactozym szczepy pożytecznych bakterii, zapewniają pewny biologiczny start, bakterie nitryfikacyjne usuwają z wody toksyczny amoniak i jony amonowe.

Dawkowanie:

  • 1 kapsułka na 100L,- opakowanie wystarcza na 1000L,

 

Opakowanie zawiera 10 kapsułek.

 

 

 

Stosowanie:

  • W przypadku nowo urządzonego akwarium pierwszego i siódmego dnia 2 kapsułki na 100 litrów wody (po 1 kapsułce do filtra i akwarium).
  • Częściowa wymiana wody 1 kapsułka na 100 litrów wody bezpośrednio do akwarium.
  • Czyszczenie, wymiana filtra 1 kapsułka na 100 litrów wody bezpośrednio do akwarium.
  • Po leczeniu 2 kapsułki na 100 litrów wody (po 1 kapsułce do filtra i do akwarium).
  • Otwarcie kapsułki i bezpośrednie wsypanie proszku do akwarium lub wcześniejsze jego rozpuszczenie w wodzie i wlanie do akwarium, znacznie przyspiesza działanie środka.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Tetra Bactozym Enzymy dla bakterii 10 kapsułek

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii