Tetra Bactozym Enzymy dla bakterii 10 kapsułek
T140257

Czas wysyłki: 3-5 dni


Produkt chwilowo niedostępny

Compare now Compare list is full

Tetra Bactozym Enzymy dla bakterii 10 kapsułek

TetraAqua Bactozym  zawiera enzymy i odżywkę dla bakterii nitryfikacyjnych. Służy do natychmiastowej bioaktywacji filtra i wody. Redukuje zanieczyszczenia organiczne do bezpiecznego poziomu, krystalizuje mętną wodę, powoduje ustalenie się równowagi mikrobiologicznej Zalecany w przypadku zakładania nowego akwarium, częściowej wymiany wody, po wymianie lub czyszczeniu filtra oraz zakończeniu leczenia ryb. Jego stosowanie umożliwia wpuszczenie ryb do nowo urządzonego akwarium już po 24 godzinach. W wyniku funkcji życiowych ryb i innych wodnych organizmów (przemiany materii) do wody trafiają związki azotu, z których część jest bardzo szkodliwa dla organizmów żywych. A więc metabolizm ryb w konsekwencji prowadzi do pojawienia się w wodzie toksycznego amoniaku (NH3). Najmniejsze jego stężenie w zbiorniku powoduje zwiększenia zachorowalności ryb lub może powodować zgony. Amoniak (NH3) jest związkiem wybitnie trującym, już w niewielkich stężeniach działa szkodliwie na ryby powyżej 0,2 mg/l jest groźny, a powyżej 1,0 mg/l śmiertelny. TetraAqua® Bactozym szczepy pożytecznych bakterii, zapewniają pewny biologiczny start, bakterie nitryfikacyjne usuwają z wody toksyczny amoniak i jony amonowe.

Dawkowanie:

  • 1 kapsułka na 100L,- opakowanie wystarcza na 1000L,

 

Opakowanie zawiera 10 kapsułek.

 

 

 

Stosowanie:

  • W przypadku nowo urządzonego akwarium pierwszego i siódmego dnia 2 kapsułki na 100 litrów wody (po 1 kapsułce do filtra i akwarium).
  • Częściowa wymiana wody 1 kapsułka na 100 litrów wody bezpośrednio do akwarium.
  • Czyszczenie, wymiana filtra 1 kapsułka na 100 litrów wody bezpośrednio do akwarium.
  • Po leczeniu 2 kapsułki na 100 litrów wody (po 1 kapsułce do filtra i do akwarium).
  • Otwarcie kapsułki i bezpośrednie wsypanie proszku do akwarium lub wcześniejsze jego rozpuszczenie w wodzie i wlanie do akwarium, znacznie przyspiesza działanie środka.

Produkcja w Niemczech, sukces na całym świecie

Sekret naszego sukcesu to połączenie intensywnych badań, opatentowanych produktów i najwyższej jakości potwierdzonej certyfikatem IFS Foods. IFS jest międzynarodową normą określającą wymagania wobec wszystkich producentów żywności, potwierdzającą jakość i bezpieczeństwo produktów.
 

Aby ryby były zdrowe, a hodowcy szczęśliwi …

Tetra posiada największy w branży niezależny dział naukowo-badawczy. Celem prowadzonych przez dział badań jest tworzenie skutecznych, prostych w obsłudze i bezpiecznych dla akwarystów produktów. W dziale naukowo-badawczym Tetra pracują wyłącznie najlepsi specjaliści: biolodzy, chemicy, weterynarze i inżynierowie, którzy odpowiadają za rozwój nowych produktów oraz kontrolę i poprawę ich jakości. Współpracują oni ściśle z działem marketingu prowadzącym intensywne i szeroko zakrojone badania rynku. Potrzeby i opinie naszych klientów stanowią podstawową bazę informacji przy tworzeniu nowych produktów. Jako jedyna firma akwarystyczna na świecie, Tetra posiada około 300 patentów i wniosków patentowych.

Jesteśmy częścią amerykańskiego koncernu!

W 2005 roku firma Tetra została kupiona przez amerykański koncern Spectrum Brands. Ten światowy producent artykułów konsumenckich jest jednym z wiodących dostawców produktów następujących kategorii: 
  • baterie i małe AGD
  • wyposażenie domu
  • dom i ogród oraz artykuły
  • zoologiczne
Poza Tetra, koncern Spectrum Brands jest właścicielem takich marek jak Russell Hobbs ® Remington ®, Rayovac ®, Varta ®, George Foreman ®, Black & Decker ®, Toastmaster ®, Farberware ®, LITTERMAID ®, 8in1 ®, FURminator ®, Marineland ®, Nature's Miracle ®, Dingo ®, Kwikset ®, Stanley ®, Cutter ®, Repel ® oraz Liquid Fence ®. 
Produkty wyżej wymienionych marek są sprzedawane w najlepszych sklepach w 140 krajach na całym świecie. Koncern Spectrum Brands z siedzibą główną w Maddison jest notowany na nowojorskiej giełdzie. 
Inne marki zoologiczne w portfolio Spectrum Brands dostępne w Polsce to 8in1 posiadająca w ofercie m.in. przysmaki dla psów oraz FURminator, która jako pierwsza wprowadziła na rynek narzędzie do wyczesywania podszerstka.
Komentarze
Napisz swoją opinię

Tetra Bactozym Enzymy dla bakterii 10 kapsułek

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii