JBL AquaDur Malwi/Tanganika Sól mineralna 250g
249036

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

JBL AquaDur Malwi/Tanganika Sól mineralna 250g

Dwa szczelinowe jeziora we wschodniej Afryce (Tanganika i Malawi) są charakterystyczne z powodu wyższej twardości węglowej. Jest to spowodowane obecnością źródeł sody, która podwyższa ilość związków sodowo-wodorowo-węglowych w jeziorach. Dodając JBL AquaDur Malawi/Tanganika reguluje się w wodzie stopień naturalnego stanu soli, takiego jak w jeziorze.

 

Sól mineralna dla wschodnio-afrykańskich pielęgnic :

 • dzięki zastosowaniu soli można odtworzyć niespotykany charakter jezior Malawi i Tanganika
 • podnosi twardość węglanową, zwiększa ilość typowych dla tych jezior minerałów dostarczanych wodzie akwariowej
 • preparat zapewnia lepsze parametry wylęgania narybku pielęgnic z tych jezior dzięki zmniejszeniu obciążeń osmotycznych jaj
 • wspomaga rozwój młodych ryb pielęgnic z tych jezior. Mineralnie zbilansowana sól do przygotowania zbiornika dla afrykańskich pyszczaków.
 • Zwiększa twardość wody. Stabilizuje wartość pH.Zawiera bioelementy.

 

Stosowanie:

 • W wodzie o średniej lub wysokiej twardości - 2 poziom 5 gramowej łyżeczki z podziałką na 30 l wody;
 • w miękkiej lub poddanej osmozie wodzie - 1 poziom 5 gramowej łyżeczki z podziałką na 10 l wody dla pielęgnic z jeziora Malawi oraz 2 poziom łyżeczki dla pielęgnic z jeziora Tanganika.
 • Przy częściowej wymianie wody stosować proporcjonalnie mniejszą ilość preparatu.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

 • Akwarium
 • Terrarium
 • Staw ogrodowy

Komentarze

Napisz swoją opinię

JBL AquaDur Malwi/Tanganika Sól mineralna 250g

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii