JBL AquaDur Plus Mineralnie zbilansowana sól niezbędna przy używaniu osmozy 250g
249020

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

JBL AquaDur Plus Mineralnie zbilansowana sól niezbędna przy używaniu osmozy 250g

JBL AquaDur Plus to mineralnie zbilansowana sól niezbędna przy używaniu osmozy, do przygotowania wody po przeprowadzeniu filtracji osmotycznej. Dostarcza 70 soli (bez soli kuchennej NaCl) do miękkiej wody lub wody, która nagromadziła się w procesie osmozy. Stabilizuje wartość pH poprzez podniesienie twardości węglowej. Żyworodne ryby wymagają większej zawartości minerałów i związków mineralnych, co łatwo zapewni JBL AquaDur Plus. Mieszanka mineralna, która zawiera zarówno węglany jak również zupełne utwardzacze. Skład utworzony na przykładzie różnorodnych wód tropikalnych. JBL AquaDur plus nadaje się idealnie do podniesienia zawartości węglanu i twardości całkowitej we wszystkich miękko-wodnych zbiornikach. Dzięki temu podwyższa się bufor pH i odczyn jest stabilizowany, dzięki czemu można zapobiec spadkom kwaśności wody. Witaminy grupy B i inne ważne substancje odżywcze i szczególnie ważne dla akwariów mikroorganizmy czynią wodę , polepszoną przez JBL AquaDur plus, idealnym środowiskiem do hodowli wszystkich ryb .Jest to idealna woda wyjściowa do hodowli i rozmnażania wszystkich rybek akwariowych. Poza tym, woda utwardzona przy pomocy JBL AquaDur jest idealna dla tropikalnych rybek dzięki korzystniejszemu rozkładowi jonów niż w zwykłej wodzie.

 

Kationy

 • wapń 45%
 • sód 31%potas 13,4%
 • magnez 10,6%

 

Aniony

 • wodorowęglan 45,4%
 • siarczan 32,6%
 • chlorek 22%

 

Dawkowanie:

 • Miarka (płaska ok. 18,75 g) podnosi 100l wody o 2,5 °KH i o 3,2 °gH .
 • Przewodność właściwa wody zwiększa się o ok. 210µS/cm

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

 • Akwarium
 • Terrarium
 • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL AquaDur Plus Mineralnie zbilansowana sól niezbędna przy używaniu osmozy 250g

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii