JBL Biotopol Uzdatniacz wody 100ml
230012

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    10 punktów lojalnościowych!

Cena:

10,40 zł

Compare now Compare list is full

JBL Biotopol Uzdatniacz wody 100ml

JBL Biotopol to preparat do uzdatniania wodociągowej wody.Usuwa wszystkie substancje które są obce dla ryb i skorupiaków, wszystkie te które nie występują w ich naturalnych środowiskach i mogą prowadzić do chorób i zgonów.

 

Zastosowanie:

  • mienia błyskawicznie wodę bieżącą w zdrową wodę akwariową, będącą idealnym biotopem
  • chroni skrzela skórę i płetwy dzięki organicznym kolodiom ochronnym oraz pielęgnuje za pomocą aloe - vera
  • trwale neutralizuje trujące metale,takie jak miedz,ołów , cynk i inne
  • usuwa szybko i bez reszty niebezpieczny chlor i chloramin działa kojąco na stres, a tym samym zmniejsza ryzyko chorób skóry dzięki zawartości skoncentrowanej witaminy B-kompleks
  • uzupełnia wodę bieżącą w istotne składniki naturalne, tak aby ryby odnalazły w niej te składniki, które potrzebują i znają z naturalnego biotopu
  • czyni żelazo użytecznym dla roślin

 

Dawkowanie:

  • 10ml na 40 litrów

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL Biotopol Uzdatniacz wody 100ml

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii