• -20%
  • Obniżka
Tetra AquaSafe 500ml Uzdatniacz wody do akwarium
T198876
4004218315099

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    34 punkty lojalnościowe!

Cena:

43,70 zł
34,96 zł Oszczędzasz: 8,74 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 34,96 zł

Compare now Compare list is full

Tetra AquaSafe 500ml Uzdatniacz wody do akwarium

AquaSafe z formułą BioExtract to unikalna kombinacja naturalnych biopolimerów i pierwiastków śladowych wspiera, chroni i zapewnia szybki rozwój pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych. Woda wodociągowa w naszych domach, nie ma wiele wspólnego, z tą, która występuje w naturalnych, nieskażonych rzekach i jeziorach. Zawiera ona chlor, metale ciężkie i inne szkodliwe substancje. Tetra AquaSafe środek do uzdatniania wody, przemienia wodę kranową w bezpieczną dla ryb, zbliżoną do środowiska naturalnego, biologicznie aktywną. Nowa formuła BioExtract, dzięki jedynej w swoim rodzaju mieszance naturalnych biopolimerów oraz elementów śladowych chroni i zapewnia szybki rozwój pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych !W wyniku funkcji życiowych (przemiany materii) ryb i innych wodnych organizmów do wody trafiają związki azotu, z których część jest bardzo szkodliwa dla organizmów żywych. Tak więc metabolizm ryb, w konsekwencji prowadzi do pojawienia się w wodzie toksycznego amoniaku (NH3). Najmniejsze jego stężenie w zbiorniku powoduje zwiększenia zachorowalności ryb lub może powodować zgony. Amoniak (NH3) jest związkiem wybitnie trującym, już w niewielkich stężeniach działa szkodliwie na ryby powyżej 0,2 mg/l jest groźny, a powyżej 1,0 mg/l śmiertelny. Bakterie nitryfikacyjne m.in. nitrosomonas i nitrobacter, pomagają zachować równowagę biologiczną w zbiorniku. Oczyszczają wodę z szkodliwych związków azotowych - przetwarzają toksyczny amoniak (NH3) oraz jony azotowe (NO2). Pomagają zachować równowagę biologiczną w akwarium

 

Właściwości:

  • natychmiastowo działający, preparat, który całkowicie neutralizuje niebezpieczne i szkodzące rybom substancje zawarte w wodzie kranowej: eliminowany jest chlor oraz metale ciężkie takie jak miedź, cynk i ołów wiązane są skutecznie i długotrwale
  • wzbogaca wodę o niezbędne dla ryb substancje, którą występują naturalnych warunkach, a woda kranowa nie może ich zapewnić :jod - stymulujący witalność oraz wzmacnia układ odpornościowy;magnez- wspiera wzrost i samopoczucie;witamina B
  • działającą antystresowo (zwalcza stres);
  • skutecznie chroni skrzela i śluzówkę ryb, dzięki widocznym gołym okiem koloidom, zapewniającym pełną ochronę warstwy śluzowej na ciele ryb. Dzięki czemu ryby stają się odporniejsze na wszelkiego rodzaju infekcje, obtarcia
  • przyspiesza proces rekonwalescencji, regenerują ryby po leczeniu
  • poprawia warunki hodowli, polepsza warunki rozmnażania oraz wspomaga rozwój roślin- ma zastosowanie w akwariach słodkowodnych i morskich
  • polecany w przypadku urządzania nowego akwarium, każdorazowej podmiany wody, w trakcie transportu ryb, w okresie kwarantanny i rekonwalescencji, umożliwia szybkie i bezpieczne zarybienie zbiornika.

 

Dawkowanie:

  • 5ml na 10L wody

Historia marki Tetra:

W połowie XX w  dr nauk przyrodniczych Ulrich Baensch zdecydował się założyć firmę "tropenhaus" (późniejszą "tetrę") w Hannoverze . Niedługo później rozpoczął badania w swoim laboratorium BioMin ,gdzie miał możliwości testowania oraz ulepszania swoich produktów. Zgłosił na rynek wiele swoich produktów, innowacyjnych rozwiązań czy patentów. Na początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku przeniesiono siedzibę laboratorium do Melle oraz zmieniono nazwę Tetra Kraft Werke. W tamtym momencie, Dr Baensch zarejestrował już 15 patentów dla procesów produkcyjnych i 20 znaków towarowych. W latach siedemdziesiątych firma liczyła już ponad 400 pracowników. W tym okresie miała miejsce pierwsza ekspedycja marki w kierunku Amazonki. W 1974r firma została sprzedana amerykańskiej grupie Warner-Lambert , rozpoczynając globalizację marki. Na początku lat osiemdziesiątych firma podążając za ówczesnym trendem wydała całą linię produktów do oczka wodnego w skład ,której wchodziły min. preparaty , środki czy zupełna nowość jak na tamte czasy pokarm tetra Sticks , który unosił się na powierzchni wody i umożliwiał obserwację żerowania ryb. W 2005 roku amerykańska grupa kapitałowa Spectrum Brands przejęła firmę. Fabryka w Melle została powiększona by obsłużyć linię produkcyjną, która miała zostać przeniesiona z Offelten do Melle. Marka 8in1 została również przeniesiona do fabryki w Melle.

Tetra - produkty do akwarium

Marka tetra jest to jedna z tych firm akwarystycznych której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jakość produktów oraz ich tradycja są bliskoznacznymi określeniami firmy. Największym komplementem dla firmy ,dla jej rozpoznawalności jest wiedza klientów niekoniecznie znających się na akwarystyce , bądź zgłębiających tematy akwarystyczne o istnieniu marki. Często możemy zauważyć , że marka tetra kojarzona jest nawet przez osoby pierwszy raz kompletujące zestaw i nie mające wcześniej styczności z akwarystyką. Produkty marki tetra są ,więc bardzo cenione. Na naszej stronie internetowej , w ofercie naszego sklepu jest wiele produktów tetry. Filtry , grzałki , cała linia preparatów , pokarmy , podłoże , akwaria(gotowe zestawy). Praktycznie korzystając wyłącznie z marki tetra rozpoczęcie hobby akwarystycznego jest jak najbardziej możliwe. Wykorzystywanie doświadczenia laboratoriów, tego że przez lata zgłębiali akwarystykę , pozwala uwierzyć w skuteczność wszystkich ich produktów. Marka tetra cały czas prężnie się rozwija, stale poprawiając swoją ofertę. Jestem pewny ,że w komputerowych plikach mają przygotowane kolejne nowe przemyślane rozwiązania dla naszych ryb, ryb oczkowych czy roślin. Producent tetra jak już wspominałem w ofercie akwarystycznej posiada całą linię z produktami dla domu naszych wodnych zwierząt.

Tetra - produkty do akwarium najciekawsze pozycje z naszej strony

Poniżej przedstawimy Państwu kilka produktów do akwarium z oferty producenta Tetra.

1) - Filtry do akwarium modele zewnętrzne EX. Tetra i jej filtry zewnętrzne to jedne z najlepszych pozycji filtrów zewnętrznych jakie można zakupić do akwarium. Modele odpowiednio EX-400 , EX 600, EX 800 ,EX 1200 są dedykowane do akwarium o zróżnicowanych litrażach. Zatem EX-400 przystosowane jest do niewielkich zbiorników , z powodzeniem można go zastosować nawet do 30L kostek. Idąc logicznym tokiem myślenia , EX-600 , EX-800 , EX-1200 mogą być stosowane w coraz to większych zbiornikach. Filtry są bardzo ciche , niezawodne i odpowiednio mocne. Pojemności filtrów są duże , przez co powierzchnia filtracyjna jest odpowiednia do namnażania się bakterii nitryfikacyjnych. Pamiętajmy ,że odpowiednia filtracja to najważniejsza rzecz w naszym akwarium. Akwaria00 bez odpowiedniej filtracji już na starcie skazane jest na niepowodzenie.

2) Kolejnym bardzo dobrym produktem marki tetra jest karmnik. Jest to istotna rzecz podczas sezonu urlopowego. Ryby do 3-5 dni spokojnie wytrzymają bez jedzenie , natomiast podczas dłuższych wakacji karmnik jest niezbędny. Spośród dziesiątek modeli karmników dostępnych na rynku akwarystycznym , karmnik marki tetra jest jednym z lepszych.

3) Zestawy preparatów wszelkiego rodzaju marki tetra. Pisząc wszelkiego rodzaju mam na myśli preparaty , nawozy czy witaminy.

Zestaw witamin marki Tetra ,więc Easy balance to na pewno bardzo ciekawa pozycja w ich ofercie. Preparat dostępny jest w pojemność - 100ml oraz pojemność 250ml i 500ml butelkach. Zawiera niezbędne pierwiastki śladowe , które w dużym stopniu mogą przyczynić się do lepszej kondycji wody w akwarium oraz samych jego mieszkańców.

Plantamin to kolejny preparat tetry. Jest to podstawowy nawóz nadający się do korzystania w każdym rodzaju zbiorników. Nawóz jest pozbawiony azotu , w każdej postaci. W skład nawozu w głównej mierze wchodzą mikroelementy takie jak mangan. Pamiętaj aby zaczynać nawożenie od połowy dawki , jeśli wcześniej akwarium nie było w ogóle nawożone. Rośliny akwariowe , zza szkła akwarystycznego na pewno będę wyglądały dużo bardziej zdrowo. Ponad to w skład nawozu plantamin wchodzi duża dawka żelaza , która wpływa na piękny kolor rośliny.

Podsumowanie :

Marka tetra obecna przez wiele lat na rynku akwarystycznym charakteryzuję się ciągłym rozwojem. Firma nie zatrzymuje się i ciągle inwestuję w coraz to nowsze patenty akwarystyczne. Produkty ,które podbiły serca akwarystów są skrupulatnie polepszane. Jako przykład możemy wziąć serię filtrów EX. Na początku był model np ex-700 , który zmienił się w ex-800. Kubełki są ciche oraz niezawodne co jest najlepszą rekomendacją dla tej firmy. Na koniec aby uwypuklić jakość firmy , zostawię Państwa z pytaniem ,czy jeśli firma byłaby kiepska utrzymałaby swoją pozycję na mocnym rynku ? Moim zdaniem nie. Akwaria dzięki marce tetra na pewno są pięknym upiększeniem nie jednego salonu.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Oceń 
Maria Ż
2023-11-13
Tetra AquaSafe 500ml Uzdatniacz wody do akwarium

Super

Oceń 
Janusz Ł
2023-08-19
Tetra AquaSafe 500ml Uzdatniacz wody do akwarium

Niezastąpiony jak zawsze!

Oceń 
Krzysztof C
2023-01-27
Tetra AquaSafe 500ml Uzdatniacz wody do akwarium

Bardzo dobry

Oceń 
Damian s
2022-12-07
Tetra AquaSafe 500ml Uzdatniacz wody do akwarium

Działa ,wysyłka piorunem

Oceń 
Krzysztof T
2022-12-03
Tetra AquaSafe 500ml Uzdatniacz wody do akwarium

Bardzo pomocny w. Podmianach wody

Oceń 
Danuta W
2022-11-15
Tetra AquaSafe 500ml Uzdatniacz wody do akwarium

Bardzo dobry

Oceń 
Tomasz S
2022-11-11
Tetra AquaSafe 500ml Uzdatniacz wody do akwarium

Ok

Oceń 
ROBERT P
2022-04-14
Tetra AquaSafe 500ml Uzdatniacz wody do akwarium

OK

Oceń 
Maria Ż
2022-04-13
Tetra AquaSafe 500ml Uzdatniacz wody do akwarium

5 gwiazdek

Oceń 
EMILIA K
2021-07-26
Tetra AquaSafe 500ml Biopolimery uzdatniające wodę

Super godne polecenia !

Napisz swoją opinię

Tetra AquaSafe 500ml Uzdatniacz wody do akwarium

Napisz swoją opinię