AZOO pH PLUS podnosi ph wody w akwarium 120ml
AZ17027

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    19 punktów lojalnościowych!

Cena:

19,04 zł

Compare now Compare list is full

AZOO pH PLUS podnosi ph wody w akwarium 120ml

AZOO pH PLUS

Służy do bezpiecznego podnoszenia odczynu pH

Woda o odczynie zasadowym (wysokie pH) jest typowa dla wielu biotopów zamieszkiwanych przez popularne ryby akwariowe jak pyszczaki z jeziora Malawi, tropheusy z jeziora Tanganika i inne pielęgnice. Utrzymanie wysokiego pH wody korzystnie wpływa na samopoczucie tych ryb, poprawia ich kondycję i zdrowie, uwydatnia kolory, doprowadza to tarła i wylęgu ikry. Dzięki AZOO pH PLUS i KH PLUS można zmienić parametry wody o neutralnym pH do wymaganych przez w.w. ryby.

Zmiana odczynu pH przy użyciu AZOO pH PLUS i pH LOWER jest prosta i bezpieczna. Należy jednak wiedzieć, ze odczyn pH to kluczowy dla samopoczucia i życia ryb parametr, lekkomyślna i zbyt duża manipulacja odczynem pH może uśmiercić ryby. W związku z tym należy trzymać się kilku zasad. Podczas podwyższania lub obniżania pH w akwarium z rybami, należy przyjąć 0,5pH jako maksymalną wartość o jaką można zmienić pH w ciągu doby. Dodatkowo należy tę wartość rozłożyć na kilka razy, najlepiej zmieniać ją o 0,1pH jednorazowo i powtarzać co klika-kilkanaście godzin. Po każdorazowym dodaniu produktu i odczekaniu kilku minut należy skontrolować wartość pH testem AZOO PH TEST. Po dostosowaniu pH wody w akwarium do wymagań ryb należy preparować już tylko wodę do podmiany. Woda podmieniana powinna być przygotowana wcześniej i mieć to samo pH co woda w akwarium. Tym samym unikną Państwo zmiany pH po podmianie wody a ryby nie przeżyją niepotrzebnego. Oczywiście używając AZOO pH PLUS i pH LOWER w naczyniu do podmiany wody nie obowiązują zasady bezpieczeństwa jak w przypadku użycia preparatów w akwarium z rybami. Polecamy przy preparowaniu wody każdorazowo przy podmianie badać wartość pH po podaniu preparatu. Jeżeli woda w wodociągach będzie miała inne pH, bądź inną twardość węglanową może się zdarzyć, że podczas kolejnej podmiany wody, ta sama dawka preparatu może bardziej lub mniej zmienić pH w naczyniu przygotowawczym. Wartość pH, jaką uzyskamy po podaniu AZOO pH PLUS i pH LOWER należy ustalić dokładnie posiłkując się testem AZOO PH TEST.

 

AZOO pH PLUS

  • Umożliwia zwiększenie pH aż do 8,5pH.
  • Nie szkodliwy dla ryb, skorupiaków i roślin.
  • Do akwarium słodkowodnego i morskiego.
  • Dostępne opakowania: 120ml, 250ml, 500ml, 3800ml.

 

SPOSÓB UŻYCIA

  • 10ml na 100l podniesie pH o około 0,1.
  • Wartość pH powinna być podnoszona powoli w ciągu doby, najlepiej nie więcej niż 0,2pH na dobę.
  • Po użyciu mocno zakręć i trzymaj z dala od światła słonecznego.
  • Nakrętka służy jako wygodna miarka do odmierzania preparatu. 1 pełna nakrętka = 20ml, mały kubek wewnątrz nakrętki = 5 ml.
Komentarze
Napisz swoją opinię

AZOO pH PLUS podnosi ph wody akwarium 120ml

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii