JBL Detoxol Usuwa toksyny z wody 250ml
25157

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    30 punktów lojalnościowych!

Cena:

30,30 zł

Compare now Compare list is full

JBL Detoxol Usuwa toksyny z wody 250ml

Usuwa NATYCHMIAST toksyny takie jak amoniak (NH3), azotyny (NO2), chlor i chloraminę w wodzie słodkiej oraz w wodzie morskiej.


Ekstremalnie szybkie działanie: Już po 10 minutach udokumentowana neutralizacją toksyn. Dzięki usunięciu amonu redukuje się tworzenie azotynów i azotanów. Wiąże metale ciężkie jak np. miedź i ołów, stabilizuje twardość węglanową (KH).

Dozować 10ml JBL Detoxol na 40l wody.

Bardzo wysoka zdolność wiązania: 10ml może związać 30mg amonu i 2mg chloru.


W zestawie: 1 butelka JBL Detoxol włącznie z pokrywką dozującą do prostego i dokładnego dozowania.

Amoniak i azotyny są dla ryb toksyczne. Zwykle biologia i filtr powinny utrzymać parametry wody w bezproblemowym zakresie. Lekarstwa, przekarmienie i/lub za wiele ryb mogą naruszyć tę biologiczną równowagę i powstają wymienione toksyny w szkodliwych stężeniach. Bezwzględnie konieczny jest środek doraźny, aby zapobiec stratom! Dzięki dodaniu JBL Detoxol neutralizuje się toksyny w ciągu 10 minut bezpiecznie i szybko i nie stanowią one już żadnego zagrożenia. Dodatkowo należy ustalić przyczyny powstania toksyn i je usunąć. 

 • Natychmiastowe usunięcie toksyn ze zdrowej wody akwariowej
 • Wydajność 100ml: 40-120l wody
 • Skuteczne działanie już w 10 minut !!!
 • Usuwa amoniak, azotyny, chlor i chloraminę
 • Wiąże metale ciężkie
 • Działa w wodzie słodkiej oraz słonej

 

Różnice w porównaniu do innych produktów: 

 • Preparat do uzdatniania wody jak np. JBL Biotopol: Także preparat do uzdatniania wody neutralizuje chlor i chloraminę oraz metale ciężkie, natomiast nie może on neutralizować toksycznych związków azotu jak amoniak i azotyny. 
 • Preparaty bakteryjne jak np. JBL Denitrol: JBL Denitrol może również usunąć amon/amoniak i azotyny, jednakże biologicznie, poprzez bakteryjny rozkład. To jednak nie jest niestety możliwe w ciągu 10 minut, lecz potrzeba na to godzin lub dni. Dla długoterminowego działania akwarium właściwą drogą jest bakteryjny preparat do uzdatniania wody JBL Denitrol - a do natychmiastowej pomocy jest JBL Detoxol.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

 • Akwarium
 • Terrarium
 • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL Detoxol Usuwa toksyny z wody 250ml

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii