Seachem Replenish 500ml Utrzymuj prawidłowe GH
REPLENISH500

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    28 punktów lojalnościowych!

Cena:

28,80 zł

Compare now Compare list is full

Seachem Replenish 500ml Utrzymuj prawidłowe GH

Replenish jest mieszanką soli zaprojektowaną do uzupełniania fizjologicznie istotnych minerałów, które są usuwane przez odwróconą osmozę lub filtrację dejonizacyjną.

Replenish  przywraca ogólną twardość (GH) za pomocą zrównoważonej mieszanki soli "miękkich" (sodu, potasu) i "twardych" (wapnia, magnezu). Przywrócenie zawartości minerałów jest niezbędne, ponieważ całkowity brak minerałów spowoduje stres osmotyczny u tych gatunków, których systemy osmoregulacji są dostosowane do zmineralizowanego środowiska. Poważny stres osmotyczny może doprowadzić do szoku osmotycznego, który doprowadzi do szybkiej śmierci.

Stres osmotyczny i szok

Występuje, gdy ryby są trzymane w wodzie o nieodpowiednich poziomach mineralnych (zbyt wysokie lub zbyt małe). Stres osmotyczny dotyka bardziej poważnie ryby, których naturalne środowisko jest bogate w minerały i które są trzymane w akwarium o niskim poziomie mineralnym, ponieważ wzrastają gradienty osmotyczne (różnica) pomiędzy płynami wewnętrznymi ryb i otaczającym je środowiskiem (wodą). Takie ryby mają mniej skuteczną osmoregulację niż te, które są fizjologicznie przystosowane do wody o niskim poziomie minerałów. Dlatego nie są w stanie poradzić sobie z przeciążeniem osmoregulacji.


Wstrząs osmotyczny może być skutkiem rozpadu osmoregulacji spowodowanego niewłaściwym składem chemicznym wody. Może być również spowodowane zwiększoną przepuszczalnością skóry wynikającą z choroby lub urazu. Osmoregulacja umożliwia rybom zachowanie właściwej równowagi soli i wody w organizmie, co jest niezbędne do stworzenia optymalnych warunków dla różnych procesów fizjologicznych i biochemicznych. U wszystkich gatunków ryb osmoregulacja została opracowana w sposób umożliwiający zachowanie właściwej równowagi soli i wody w wodzie o składzie chemicznym występującym w ich naturalnym środowisku. Jeśli zaburzenie osiadania zostanie zakłócone ze względu na niekorzystne warunki (stres osmotyczny) lub nagłą zmianę składu chemicznego wody (wstrząs osmotyczny), ryby mogą nie być w stanie fizjologicznie sobie z tym poradzić.

Zalety:

  • Przywra i utrzymuj prawidłowe GH
  • Uzupełnia niezbędne minerały usunięte przez RO / DI
  • Konieczne, aby zapobiec stresowi osmotycznemu i szokowi osmotycznemu 

Wskazówki:

  • Dodaj 5 ml (1 capful) Replenish do 40 L, aby podnieść GH o 1 meq / L (2.8 dGH)
  • Zalecany poziom przywrócenia do wody DI lub RO to 1-2 meq / L, czyli 5 ml na każde 20-40 L

Składniki:

  • Wapń (min.) 13.00% (maks.) 14.00%
  • Magnez (min.) 1.20%
  • Potas (min.) 0.12%
  • Sód (min. 0.60% (maks.) 0.70%
seachem - nagłówek

Seachem

Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

seachem - stopka

Preparaty firmy Seachem

Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

Wkłady filtracyjne

Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

Filtr kaskadowy tidal

Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

Komentarze
Napisz swoją opinię

Seachem Replenish 500ml Utrzymuj prawidłowe GH

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii