Tropical Ketapang liście migdałecznika 6x5g 30g
34001

Czas wysyłki: 2-3 dni


Compare now Compare list is full

Tropical Ketapang liście migdałecznika 6x5g 30g

KETAPANG – liście migdałecznika morskiego (Terminalia catappa) – to naturalny środek poprawiający jakość wody akwariowej. Optymalizuje środowisko życia ryb. Wprowadza do wody naturalne garbniki oraz nieznacznie obniża pH wody, dzięki czemu jej właściwości zbliżone są do biotopu naturalnego ryb żyjących w miękkiej, kwaśnej wodzie. Istotny jest fakt, że użycie produktu do celów akwarystycznych nie niszczy ważnych i pożytecznych bakterii filtracyjnych, co ma miejsce w przypadku kuracji preparatami leczniczymi. Właściwości profilaktyczne liści migdałecznika morskiego znane były od dawna i w wielu krajach od wieków wykorzystywane w medycynie naturalnej. Skutecznie wspomagają eliminowanie dolegliwości związanych z astmą, przeziębieniem, zapaleniem oczu, reumatyzmem, wszelkiego rodzaju zewnętrznymi skaleczeniami, krwawieniem dziąseł i pasożytami żołądka. Azjatyccy hodowcy ryb ozdobnych stosują liście migdałecznika morskiego do skutecznej ochrony złożonej ikry przed pleśnieniem, aplikując ketapang bezpośrednio do akwarium tarliskowgo lub do pracującego w nim filtra. Dzięki temu zabiegowi wskaźnik wylęgalności i przeżywalności wylęgu znacznie się poprawia. Liście są również wykorzystywane w profilaktyce pleśniawki – częstej i bardzo niebezpiecznej choroby wśród młodych i dorosłych populacji ryb.


KETAPANG przyspiesza regenerację naskórka, błony śluzowej i płetw hodowanych ryb, dlatego zaleca się stosowanie produktu po wymianie wody oraz po transporcie ryb i w okresie adaptacji ryb w nowym akwarium, gdyż podczas tych czynności może dojść do otarć i skaleczeń.

 

Sposób użycia:

  • stosujemy jedną saszetkę KETAPANG na 150-200 litrów wody,
  • w zbiornikach większych niż 150-200 l stosujemy odpowiednio większą liczbę saszetek,
  • saszetkę / saszetki wymieniamy po upływie dwóch tygodni,
  • szczególnie zalecane jest stosowanie KETAPANG przy wymianie wody lub urządzaniu nowych akwariów w celu stworzenia właściwego środowiska oraz równowagi biologicznej dla zarybianego zbiornika.

Karmimy, dbamy, kochamy już od wielu lat

TROPICAL jest jednym z najbardziej zaawansowanych producentów w branży zoologicznej, a linie produkcyjne firmy należą do najlepszych na świecie. Od ponad 40 lat z pasją wytwarzamy produkty najwyższej jakości, które dostępne są już w ponad 80 krajach na całym świecie.

Najwyższa jakość produkcji

Nasze zaawansowane linie produkcyjne pozwalają na wytwarzanie pokarmów różniących się wielkością, kształtem i zachowaniem w wodzie. Dzięki nowoczesnemu ekstruderowi możliwe jest wytworzenie pokarmu w formie bardzo małych granulek o wielkości od 0,5 mm do 2,5 mm – granulatu, minigranulatu oraz mikrogranulatu.

Posiadamy system Zarządzania Jakością według normy ISO 9001, oceniany przez międzynarodową jednostkę certyfikacyjną, oraz system HCCP. Wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością według normy ISO 9001 podnosi prestiż firmy oraz ciągle doskonali system skutecznego zarządzania w każdej dziedzinie, aby osiągnąć główny cel, jakim jest satysfakcja klientów, z kolei system kontroli HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points) jest uznawany za najskuteczniejsze i najbardziej efektywne narzędzie eliminujące wszelkie zagrożenia na wszystkich etapach produkcji, magazynowania i dystrybucji.

Marka ceniona na całym świecie

Od początku lat 80. aktywnie uczestniczymy w największych targach branżowych na świecie – Interzoo w Norymberdze, a także w największych targach branżowych w Azji – China International Pet Show (CIPS). Bierzemy również udział w wielu innych ważnych imprezach, m.in. Aquarama w Singapurze, Global Pet Expo w USA, Zoomark we Włoszech, Pet South America w Brazylii, Aqua Telford oraz PATS Sandown w Anglii, Iberzoo oraz Propet w Hiszpanii, Zoosphere w Rosji, PIAA Pet Expo Melbourne w Australii, Pet World Malaysia w Malezji oraz KAPS w Korei Południowej.
Komentarze
Napisz swoją opinię

Tropical Ketapang liście migdałecznika 6x5g 30g

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii