CHRISTMAS MOSS Vesicularia montagnei Roślina w kubeczku 6 cm
R-11038

Czas wysyłki: 21 dni robocze

Otrzymasz    14 punktów lojalnościowych!

Cena:

14,99 zł

Compare now Compare list is full

CHRISTMAS MOSS Vesicularia montagnei Roślina w kubeczku 6 cm

Nazwa tego pięknego mchu pochodzi od choinki świątecznej – rzeczywiście, jego żywo zielone, rozrastające się na boki, ale lekko ku górze gałązki, ułożone warstwowo bardzo przypominają układ gałęzi świerka czy jodły. To jeden z najpiękniejszych mchów wodnych, ma małe „igiełki” i tworzy bardzo zbitą, gęstą strukturę. Rosnąc w zanurzeniu, wykształca długi trójkątny układ ulistnienia. Jeden z pierwszych mchów wprowadzonych do akwarystyki.

Jako mech pełzający jest bardzo rozpowszechniony w tropikach Azji, gdzie występuje głównie emersyjnie np. na wilgotnych zacienionych brzegach rzek oraz na wilgotnej glebie leśnej.

Synonimy

  • Vesicularia montagnei (Schimp.) Broth.
  • Christmas Moss – Mech x

Uprawa

Jego gałązki zachodzą na siebie niczym gałęzie świerku, więc należy unikać wiązania go do rozgałęzionych korzeni. Dobrze wykorzystać go jako pełzającego po skałach, w szczelinach i innych powierzchniach.

Można w akwarium wypełnić nim puste przestrzenie lub utworzyć żywą ściankę z mchu. Aby utworzyć ściankę, umieszczamy mech między dwiema częściami siatki i zamocowujemy do konstrukcji ściany zbiornika. Mech kiełkujących przez siatkę, zarasta ją, tworząc piękne ściany. Ten mech nie nadaje się jako zielona pokrywa dna akwarium, ponieważ szybko pokrywa się brudem, zaczynają więc rosnąć glony, i mech zamiera. Całe swoje piękno jest w stanie pokazać, gdy posadzony jest na podłożach pionowych lub skośnych.

Roślina zamocowana do skały lub drzewa w celu zachowania jej atrakcyjnego wyglądu, trzeba regularnie ja podcinać. Stopniowo coraz bardziej zabrudzone gałązki glonami pomagają czyścić krewetki. Krewetki i ryby mogą znaleźć w nim schronienie, jest również doskonałym źródłem pożywienia dla nich, ponieważ w jego gąszczu żyją orzęski.

W słabym świetle, wzrost zostaje spowolniony i ma tendencję do rozlatywania się, ale jeśli światło jest dobre, to warstwa po warstwie tworzy poduszkę na kilka centymetrów wysokości, co jest bardzo ładne. Musimy pamiętać, że cały mech, który znajduje się na dole, pod górnymi gałęziami, jest zgniły, nadają się do przesadzania jedynie górne gałęzie, a tych będzie niewiele. Dlatego też jest niezbędne, żeby usunąć stary z dna.

Nieco dłużej przyzwyczaja się do nowego miejsca – może upłynąć nawet kilka tygodni zanim zacznie wypuszczać nowe pędy. Długość okresu adaptacji zależy w dużej mierze właśnie od tego, czy potrafiliśmy zapewnić w zbiorniku stałe warunki i zapobiec wahaniom parametrów wody.

Jest bardziej wymagającym pod względem oświetlenia (0,5 W/L), lubi także dodatek CO2 i nawozów płynnych. Można go hodować w akwarium, w prawie każdym oświetleniu i rodzaju wody. Jednak preferuje wody o średniej twardości, temperaturze 24-28 ° C, z neutralnym lub lekko zasadowym odczynem. Rozmnażanie: jak inne mchy – przez podział rozrośniętej kępy. Jako sadzonki wystarczą nawet pojedyncze gałązki.

Sprawdzone pochodzenie

Nasze rośliny pochodzą z legalnych źródeł. Każdy kubeczek posiada paszport roślin, który potwierdza, że oferowane do sprzedaży rośliny zostały skontrolowane i są wolne od organizmów szkodliwych. Dzięki temu jesteśmy pewni, że posadzone przez Państwa rośliny pochodzą od sprawdzonych hodowców i nie wprowadzą do środowiska akwarium niepożądanych organizmów takich jak bakterie roznoszące choroby czy jaja ślimaków.

Rodzaj roślinyMchy i wątrobowce
Wysokość maksymalna rośliny [cm]15
Wysokość minimalna rośliny [cm]5
Trudność uprawyNiewymagające
WystępowanieAzja
Kolor roślinyCiemnozielony
Miejsce sadzeniaDrugi plan
Tempo wzrostuŚrednie
GatunekMOSS

  

Produkty z tej samej kategorii
Komentarze
Ocena:  
Kamila G
2022-10-31
CHRISTMAS MOSS Vesicularia montagnei Roślina w kubeczku 6 cm

Polecał rośnie ładnie

Ocena:  
Karoliana T
2022-08-01
CHRISTMAS MOSS Vesicularia montagnei Roślina w kubeczku 6 cm

Mech dotarł nienaruszony. Bardzo ładne, zdrowe rośliny.

Ocena:  
Wiktoria I
2022-04-15
CHRISTMAS MOSS Vesicularia montagnei Roślina w kubeczku 6 cm

Ładne roślinki

Napisz swoją opinię

CHRISTMAS MOSS Vesicularia montagnei Roślina w kubeczku 6 cm

Napisz swoją opinię