FLAME MOSS Taxiphyllum sp. Roślina w kubeczku 10cm
R-13042

Czas wysyłki: 21 dni

Otrzymasz    19 punktów lojalnościowych!

Cena:

19,99 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Compare now Compare list is full

FLAME MOSS Taxiphyllum sp. Roślina w kubeczku 10cm

Kształtem przypomina płonące płomienie – stąd wzięła się nazwa tego mchu – Mech płonący. Jest bardzo dekoracyjnym mchem często spotykanym w naszych akwariach. Cechą szczególną są pionowo rosnące gałązki które potrafią dorosnąć do kilkunastu centymetrów.

Mech pod wodą ma lekko rozgałęzione pędy, które rosną w górę i się  skręcają, dzięki czemu przypominają płomienie – stąd wzięła się nazwa tego mchu – Mech płomienny. Wraz ze wzrostem pędów bardziej się kręcą, tworząc wrażenie małego ciemnego zielonego ognia, wysokość 5-15 cm. W przeciwieństwie do większości innych mchów, szybciej rośnie w górę a wolniej się rozrasta na boki.  Bardzo słabo przytwierdza się do podłoża, tak wiec powinno się go obowiązkowo przywiązać żyłką lub nitka do elementu stałego i umieścić w dowolnym miejscu w akwarium.

Uprawa

Tak jak inne popularne mchy nie wymaga silnego oświetlenia. Jednak przy mocniejszym oświetleniu szybciej rośnie.  Moc oświetlenia: 0,3-2,0W/l Lubi czystą często podmienianą wodę. Mech najlepiej systematycznie przycinać – wtedy zagęści się i zwiększy swoją objętość. Źle znosi gwałtowne zmiany parametrów wody.

Mech Falme moss rozmnażamy poprzez sadzenie świeżo przyciętych gałązek. Możliwe jest wyhodowanie naprawdę sporej plechy z kilku gałązek.  Dobrze prezentuje się obrastając większe korzenie.

Mech przywiązujemy do elementów (kamienie, lawa, lignit itp.) za pomocą cienkiej żyłki. Po kilku tygodniach mech zacznie się rozrastać oraz przyczepi się do podłoża.  Nie wymaga dodatkowego nawożenia. Przy mocniejszym oświetleniu i niewielkiej ilości nawozów można uzyskać szybszy wzrost tego pięknego mchu. Toleruje wodę o temperaturze 24-29 °C. Dobrze rośnie w miękkiej jak i twardej wodzie.

Sprawdzone pochodzenie

Nasze rośliny pochodzą z legalnych źródeł. Każdy kubeczek posiada paszport roślin, który potwierdza, że oferowane do sprzedaży rośliny zostały skontrolowane i są wolne od organizmów szkodliwych. Dzięki temu jesteśmy pewni, że posadzone przez Państwa rośliny pochodzą od sprawdzonych hodowców i nie wprowadzą do środowiska akwarium niepożądanych organizmów takich jak bakterie roznoszące choroby czy jaja ślimaków.

Produkty z tej samej kategorii
Komentarze
Napisz swoją opinię

FLAME MOSS Taxiphyllum sp. Roślina w kubeczku 10cm

Napisz swoją opinię