SPIKY Taxiphyllum sp. Roślina w kubeczku 6cm
R-11044

Czas wysyłki: 2-7 dni


Produkt chwilowo niedostępny


SPIKY Taxiphyllum sp. Roślina w kubeczku 6cm

 

Uprawa
Łatwa

Położenie
Przód

Położenie
Środek

Wysokość
5cm - 20cm
Temperatura
22°C - 30°C

 

Synonimy

  • Taxiphyllum sp.
  • Spiky Moss
  • Mech ciernisty

 

Pochodzenie

  • Azja południowo-wschodnia

 

Opis

Posiada zielone gałązki dosyć rzadko ułożone i wystające ze zwartej kępki. Nazwa „Spiky” sugeruje że jest kolczasty, ciernisty. Posiada blaszki liściowe gęściej ułożone w porównaniu z innymi mchami. Podobny do Tajwan Moss, listki są bardziej wydłużone, lancetowate, rośnie bardziej chaotycznie, w różnych kierunkach. Jego blaszki liściowe ułożone są bardzo gęsto przez kępa mchu jest bardzo gęsta pomimo długich łodyg.

 

Uprawa

Nie jest wybredny co do warunków uprawy, ale dobrze rośnie w zimnej wodzie i z dodatkiem CO2, chociaż może być uprawiana bez dodawania dwutlenku. Pozostałe parametry wody nie mają wielkiego znaczenia. Preferuje jasne oświetlenie, ale nie  mniejsze niż 0,25 W/litr. pH 6,0-8,5.

 

Dlaczego rośliny In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową.

 

Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin. W trosce o dobrą kondycję roślin, przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do czwartku, natomiast paczki pocztowe priorytetowe od poniedziałku do środy.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

SPIKY Taxiphyllum sp. Roślina w kubeczku 6cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii