TAIWAN MOSS (Taxiphyllum alternans) roślina w kubeczku 10cm
R-13028

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    19 punktów lojalnościowych!

Cena:

19,99 zł

Compare now Compare list is full

TAIWAN MOSS (Taxiphyllum alternans) roślina w kubeczku 10cm

Jest mchem pełzającym pochodzącym z regionów o klimacie umiarkowanym do subtropikalnych klimatów: południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych i Azji Wschodniej. W środowisku, żyje na ziemi i korzeniach drzew narażonych na gnicie na bagnach i skałach nad strumykami i wodospadami. Początkowo został on wprowadzony do hobby jak Taiwan Moss, mimo że nie było jeszcze jasne, czy w ogóle pochodzi z Tajwanu. Później, prof Benito C. Tan (Singapur) zidentyfikował go jako Taxiphyllum alternans.

Mech ten najpiękniej wygląda w dużej kępce rosnącej na dość płaskim korzeniu. Rozkłada wtedy płasko swoje gałązki, żywo zielone, w postaci maleńkich choineczek, rozrastające się niemal zupełnie poziomo. Gałązki tworzą trójkąt równoboczny. Rozgałęzienia są stosunkowo regularne i odchodzą od pędu głównego niemal pod katem prostym. Od Java Moss odróżnia się tym że brzegi listków nie są ząbkowane na całej długości, tylko przy wierzchołku blaszki liściowej. Na korzeniu tworzy kopułkę w kształcie piramidki od góry wąska i rozszerzająca się w dół. Taiwan moss przez wielu uważany za najładniejszy mech akwariowy posiada gęste połacie gałązek rozrastające się kaskadowo w poziomie tworząc wrażenie piętrowości kompozycji.

Synonimy

  • Taxiphyllum alternans (Cardot) Z. Iwatsuki
  • Taiwan Moss – Mech tajwański


Uprawa

Dość szybko rośnie i jest łatwy w uprawie. Idealnie nadaje się do formowania. Częste przycinanie stymuluje mech do silnego rozkrzewiania się i zagęszczania swojej struktury. Wymagania świetlne słabe do bardzo silnego ~ 0,3 – 2W/l. Nawożenie dobrze wpływa na tempo wzrostu ale nie jest konieczne. Temperatura: 15-28 stopni, pH: 5-8  

TAIWAN MOSS (Taxiphyllum alternans) roślina w kubeczku 10cm
TAIWAN MOSS (Taxiphyllum alternans) roślina w kubeczku 10cm

Sprawdzone pochodzenie

Nasze rośliny pochodzą z legalnych źródeł. Każdy kubeczek posiada paszport roślin, który potwierdza, że oferowane do sprzedaży rośliny zostały skontrolowane i są wolne od organizmów szkodliwych. Dzięki temu jesteśmy pewni, że posadzone przez Państwa rośliny pochodzą od sprawdzonych hodowców i nie wprowadzą do środowiska akwarium niepożądanych organizmów takich jak bakterie roznoszące choroby czy jaja ślimaków.

Rodzaj roślinyMchy i wątrobowce
Wysokość maksymalna rośliny [cm]30
Wysokość minimalna rośliny [cm]5
Trudność uprawyNiewymagające
WystępowanieAzja
Kolor roślinyCiemnozielony
Miejsce sadzeniaDrugi plan
Tempo wzrostuSzybkie
GatunekMOSS

  

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

TAIWAN MOSS (Taxiphyllum alternans) roślina w kubeczku 10cm

Napisz swoją opinię