WEEPING MOSS (VESICULARIA FERRIEI) Roślina w kubeczku 6cm
R-11041

Czas wysyłki: 21 dni

Otrzymasz    14 punktów lojalnościowych!

Cena:

14,99 zł
Produkt chwilowo niedostępny


Compare now Compare list is full

WEEPING MOSS (VESICULARIA FERRIEI) Roślina w kubeczku 6cm

Pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Mówi się że został przywieziony z chin. W naturze ma pełzający nawyk i rośnie na mokrych skałach pokrytych piaszczystą glebą, na wilgotnych brzegach rzek oraz na mokrej glebie wokół strumyków.

Mech ten jest jednym z najpiękniejszych mchów o nadzwyczaj dekoracyjnym, niespotykanym pokroju – kępa Weeping Moss do złudzenia przypomina zmokły liściasty krzew, z którego spływa woda (słowo „weep” oznacza dosłownie „kapać z czegoś”). Mech ten tworzy gęste gałązki rozrastające się na boki o charakterystycznie zagiętych i opuszczonych końcówkach. Dzięki temu jest jednym z najbardziej dekoracyjnych gatunków. Zalicza się do odmian łatwych w uprawie. Dosyć szybko porasta korzeń, sprawiając wrażenie jakby coś z niego spływało.

Synonimy

  • Vesicularia ferriei (Cardot & Thér.) Broth
  • Weeping Moss – Mech płaczący 

Uprawa

Zaliczany jest do odmian łatwych w uprawie. Dość długo się aklimatyzuje w nowych warunkach. Może upłynąć nawet do kilku tygodni zanim zacznie wypuszczać nowe odrosty. Długość okresu adaptacji zależy w dużej mierze właśnie od tego, czy potrafiliśmy zapewnić w zbiorniku stałe warunki i zapobiec wahaniom parametrów wody. Przy słabym oświetleniu dość trudno przyrasta do podłoża. Jeśli poziom składników odżywczych w wodzie nie jest zrównoważony, mogą pojawić się na mchu glony, które mogą go udusić. Podawanie do akwarium CO2 zachęca do aktywnego wzrostu mchu i poprawia jego wygląd.

Obecność drobinek pływających w wodzie, ma negatywny wpływ na rozwój delikatnych gałązek mchu, bardzo ważne jest filtracja  w zbiorniku. Gdy się zaaklimatyzuje rośnie szybko i często trzeba go przycinać za pomocą nożyczek, Cięcie ma za zadanie utrzymanie atrakcyjnego kształtu. Ale wygląda najlepiej, gdy  się rozwija bez przycinania, tworząc bardzo naturalny efekt  w akwarium. Starsze gałęzie są podatne na gnicie i obumieranie. 

Optymalne parametry wody:  pH 5,5-7,5, KH 4-15 °, temperatura 20-25°C. Dobrze wytrzymuje i wyższe temperatury nawet do 32°C, nie tracąc ładnego i atrakcyjnego wyglądu. Jednakże gałązki mchu po pewnym czasie mogą żółknąć. Rozmnażanie podobne jak inne mchy z podziału rozrośniętej kępy – jest w stanie odbudować się nawet z bardzo małych fragmentów łodyg. Może być wykorzystany do tworzenia murawy z mchu i obsadzania płaskich korzeni, kawałków drewna i kamieni.

Sprawdzone pochodzenie

Nasze rośliny pochodzą z legalnych źródeł. Każdy kubeczek posiada paszport roślin, który potwierdza, że oferowane do sprzedaży rośliny zostały skontrolowane i są wolne od organizmów szkodliwych. Dzięki temu jesteśmy pewni, że posadzone przez Państwa rośliny pochodzą od sprawdzonych hodowców i nie wprowadzą do środowiska akwarium niepożądanych organizmów takich jak bakterie roznoszące choroby czy jaja ślimaków.

Komentarze
Napisz swoją opinię

WEEPING MOSS (VESICULARIA FERRIEI) Roślina w kubeczku 6cm

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii