Bacopa monnieri Roślina w kubeczku 10 cm
R-10287

Czas wysyłki: 24 godziny


Bacopa monnieri Roślina w kubeczku 10 cm

 

Uprawa
Łatwa
Położenie
Środek
Położenie
Tył
Wysokość
35cm - 50cm
Temperatura
22°C - 28°C

 

Synonimy

  • Lysimachia monnieri Linne (1756),
  • Gratiola monnieri L.,
  • Gratiola monniera L.,
  • Herpestismonniera Kunth,
  • Bacopa monniera Wettstein
  • Bakopa drobnolistna

 

Pochodzenie

Rośnie w zabagnionych terenach w pół zanurzonym stanie na obszarach tropikalnych i subtropikalnych Afryki, Azji, Europy i Ameryki.

 

Opis

System korzeniowy słabo rozwinięty. Łodyga długa, stojąca, okrągła, nierozgałęziona z liśćmi osadzonymi parami naprzeciwlegle. Liście jaskrawozielone, owalne, mięsiste o długości 1-1,5 cm i szerokości 0,5-1 cm, zwężające się ku podstawie ale nie obejmujące łodygi. Łodyga rosnąca nad wodą nie jest owłosiona i wykształca kwiaty różowe do słabo fioletowych.

 

Uprawa

Wymaga oświetlenia słabego lub miejsc zacienionych, przy mocnym szybko pokrywa się glonami. Nadaje się do utrzymywania nie tylko w ciepłej wodzie, ale w normalnych akwariach pokojowych bez ogrzewania. Mało wymagająca roślina i doskonale nadaje się do trzymania w akwarium z zimną wodą. Temperatura 18-25 ° C, ale może wytrzymać temperatury 29 ° C. Dopasowuje się do twardości wody i kwasowości, nawet wody lekko słonej. Dobrze rośnie w miękkich i twardych, lekko kwaśnym lub zasadowych wodach. Przy pH większym niż 7,5, hamuje swój wzrost. Jest tolerancyjna co do jakości podłoża, jednak źle reaguje na wodę o dużej zawartości substancji organicznych a więc pożądana jest okresowo częściowa wymiana wody. System korzeniowy jest słabo rozwinięta. Podłoże jest preferowane ciemne ze żwiru lub piasku. Jego struktura i bogactwo składników odżywczych nie ma znaczenia, ale najlepiej luźne, wentylowane, dobrze nawożone podłoża. W sprzyjających warunkach rośnie szybko i może w końcu zająć całe akwarium. Okresowo trzeba wycinać zarośnięte części lub przycinać. Poszczególne gałęzie wyglądają dość słabo i trudno przyciągają wzrok koneserów. Ale grupa 10-12 sztuk delikatnych pędów, tworzy malowniczy gąszcz, który może być idealną dekoracją zbiornika. Świetnie wygląda w środkowym i bocznym planie. Najbardziej malowniczy wygląd daje wielopoziomowa grupa ułożone schodkowo. Rozmnaża się wegetatywnie. Jeśli wyciąć końcówkę łodygi, reszta łodygi w podłożu wkrótce wypuszcza pędy. Dobrze rośnie w warunkach błotnych i polecana jest szczególnie do paludarium.

 

Dlaczego rośliny In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową.

 

Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin. W trosce o dobrą kondycję roślin, przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do czwartku, natomiast paczki pocztowe priorytetowe od poniedziałku do środy.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

Bacopa monnieri Roślina w kubeczku 10 cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii