Cyperus helferi roślina w kubeczku 10cm
R-14032

Czas wysyłki: 2 dni


Produkt chwilowo niedostępny

Cyperus helferi roślina w kubeczku 10cm

 

Uprawa
Średnia

Położenie
Środek

Położenie
Tył

Wysokość
40cm - 45cm
Temperatura
22°C - 28°C

 

Synonimy

  • Cyperus helferi Boeckeler (1874)
  • Cibora Helfera

 

Pochodzenie

  • Indie,
  • Birma,
  • Tajlandia,
  • Kambodża,
  • Zachodnia Malezja

 

Opis

Roślina błotna rosnąca do 60 cm wysokości. Kłącze pełzające, długości do 5 cm, i grubości 7 mm, silnie rozwidlające się. Liście w rozetce rosną do długości 10 – 60 cm , szerokości 2 – 9 mm liniowe ostro zakończone na środku z głębokim użebrowaniem. Liście zielonego koloru bo brzegach z delikatnymi ząbkami i są szorstkie. Kwiatostan trójgraniasty długości do 45 cm.

 

Uprawa

Roślina ta w akwarium rośnie w miękkiej jak i w twardej wodzie. Do dobrego wzrostu potrzeba dobrego oświetlenia oraz bogatego podłoża. Optymalna temperatura 22 – 26°C. Do dobrego formowania swoich trawiastych liści potrzebuje dość dużo miejsca w akwarium. Gatunek ten rozmnaża się pod wodą na kilka sposobów. Między innymi tworzy młode pędy na korzeniach przybyszowych w pobliży rośliny macierzystej formując gęstą grupę roślin o smukłych liściach. Roślina przeciętnie osiąga wysokość od 25 do 30 cm. Nawet w małych akwariach nie wyrasta ponad powierzchnię wody. Jego liście kładą się na jej powierzchni. Starsze rośliny wykształcają typowy, przypominający kształtem parasol, kwiatostan, na końcach którego tworzą się młode roślinki. Mogą one zostać odcięte od rośliny macierzystej po osiągnięciu 4-6 cm. Uprawa w paludarium udaje się na gliniastym gruncie i przy dużej wilgotności powietrza.

 

Dlaczego rośliny In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową.

 

Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin. W trosce o dobrą kondycję roślin, przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do czwartku, natomiast paczki pocztowe priorytetowe od poniedziałku do środy.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

Cyperus helferi roślina w kubeczku 10cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii