Didiplis diandra Roślina w kubeczku 10cm
R-10669

Czas wysyłki: 2 dni


Didiplis diandra Roślina w kubeczku 10cm

 

Uprawa
Średnia

Położenie
Przód

Położenie
Środek

Wysokość
20cm - 30cm
Temperatura
22°C - 30°C

 

Synonimy

  • Didiplis diandra de Condolle Wood
  • Peplis dwupręcikowy

 

Pochodzenie

Roślina jest szeroko rozprzestrzeniona w południowych rejonach Ameryki Północnej. W warunkach naturalnych porasta brzegi jezior i rzek.

 

Opis

Łodyga osiąga wysokość do 30 cm i mocno się rozgałęzia od dołu. Liście siedzące, od liniowych do wąsko lancetowatych długości 2,5 cm i 3 mm szerokości jasno lub ciemnozielone z czerwonawym odcieniem przy mocnym oświetleniu. Liście przy czubku zwężone, rozmieszczone na łodydze w krzyżujących się wiązkach po cztery liście. W katach liści wyrastają niepozorne zielonkawe kwiaty., które rozwijają się na pędach rosnących w głębi wody.

 

Uprawa

Woda miękka i średniej twardości do 6-10 °. W twardej roślina słabiej rośnie. Odczyn wody najlepiej neutralny lub lekko kwaśny pH 6,0-7,5. W akwariach roślina rośnie dobrze w temperaturze wody i powietrza latem 22-26°C Zimą zaleca się stworzyć roślinie okres odpoczynku trwający 2-3 miesiące, zmniejszając temperaturę do 16-18°C. Wskazane jest dozowanie dwutlenku węgla. Wszelkie mętności w wodzie nie są dozwolone. Czysta woda jest bardzo ważna dla roślin, pojawienie się zmętnienia dotyka je w najbardziej negatywny sposób. Dobra filtracja wody i podmiany wody powinny być przeprowadzane regularnie. Oświetlenie powinno być wystarczająco jasne nie mniejsze niż 0,6 W/L, w celu zapewnienia przenikania promieni do dolnej części roślin. Oznaką właściwego oświetlenia jest pojawienie się pomarańczowego i czerwonego koloru na liściach. W dobrych warunkach pędy zabarwiają się na kolor czerwony, korony są czerwone, tworząc piękny kontrast z innymi zielonymi roślinami. Z braku światła roślina zaczyna się rozciągać, staje się blado zielonego koloru. W dobrych warunkach liście osadzone są bardzo blisko siebie, i mają brązowawy kolor. Ale musimy być ostrożni i upewnić się, że na roślinie nie pojawiają się szkodliwe zakwity glonów. Czas dziennego oświetlenia – 12 godzin lub więcej. System korzeniowy roślin jest dobrze rozwinięty.poszukujący składników pokarmowych w glebie. Wskazane jest dodanie do podłoża gliny. W czystym żwirku bez minerałów roślina rozwija się bardzo źle. Powinno się stosować drobnoziarnisty żwirek z dodatkiem piasku. Grubość podłoża około 3-4 cm. Zaleca się dodawanie nawozów z zawartością żelaza i innych mikroelementów śladowych. Sadzone w grupach po 3-5 sztuk, w odległości około 5 cm od siebie. Przy zbyt gęstym zasadzeniu roślin mogą obumierać dolne liście. Są to małe delikatne rośliny, które mogą być spektakularne w centrum kompozycji w przedniej części akwarium. Tempo wzrostu w dobrych warunkach średnio około 10 cm na miesiąc zimą rośliny są w stanie uśpienia. Nie zaleca się sadzić tych roślin w nowo założonym akwarium. Rozmnaża się przez odcięcie rozmnóżek o długości około 10 cm. Zazwyczaj sadzonki to odcięte wierzchołki łodyg, które szybko się zakorzeniają.

 

Dlaczego rośliny In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową.

 

Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin. W trosce o dobrą kondycję roślin, przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do czwartku, natomiast paczki pocztowe priorytetowe od poniedziałku do środy.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

Didiplis diandra Roślina w kubeczku 10cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii