Echinodorus magdalensis Roślina w kubeczku 10cm
R-14049

Czas wysyłki: 2 dni


Echinodorus magdalensis Roślina w kubeczku 10cm

 

Uprawa
Średnia

Położenie
Przód

Położenie
Środek

Wysokość
10cm - 15cm
Temperatura
20°C - 30°C

 

Synonimy

  • Alisma tenellum f. latifolia Seubert 1884;
  • Echinodorus tenellus var. latifolius (Seubert) Fassett 1955;
  • długo wykorzystywano nieprawidłową nazwę: Echinodorus magdalensis Anet non Fassett.
  • Echinodorus latifolius (Seubert) Rataj
  • Żabienica szerokolistna

 

Pochodzenie

Wschodnie Indie, centralna Ameryka i w północnych rejonach Ameryki Południowej (Jamajka, Republika Dominikany, Salwador, Wenezuela, Gujana Brytyjska)

 

Opis

Forma nadwodna: pęd kwiatowy cienki z początku prosto stojący potem się kładzie, długości 10-20 cm, posiada zazwyczaj po dwa okółki. Długość szypułek 2-3 cm, średnica kwiatu 1,2-1,5 cm. Długość pręcików 1,2 -1,3 mm, słupki żółte, nasiona o wielkości 1,4 – 1,8mm zazwyczaj 1,5 mm. Nasiona są zazwyczaj średniej wielkości i mają po trzy boczne żeberka. Liście nadwodne długości 10-20 cm, o blaszkach liściowych wąsko lancetowatych 2-4 cm długości i 0,4-0,8 cm szerokości. Forma podwodna: Fassett nazwał formę podwodną Echinodorus tenellus var. latifolius f. apunecae. Blaszki liściowe o szerokości 5-15mm i 10-25 cm długości. Liście podwodne bywają bezogonkowe, równomiernie zwężone z obu końców a najszersze w środku. W sekcji Tenelli gatunek ten jest duży i wyróżniający się największym wzrostem.

 

Uprawa

Roślina jest bardzo dekoracyjna i dobrze rośnie w warunkach akwariowych. Można ją hodować w ubogim gruncie nawet w czystym gruboziarnistym piasku. Wtedy jednak rozmnaża się bardzo wolno. W celu obfitego rozmnażania wymagany jest grunt i woda z dużą ilością substancji odżywczych. Rośliny rozmnażają się za pomocą podziemnych rozłogów. Na jednym rozłogu może wyrastać 10-20 młodych roślin. Rośliny najlepiej sadzić w przedniej, ewentualnie środkowej części akwarium, gdzie dobrze się rozrasta, tworząc zarośla dające schronienie dla narybku. Rośliny rozmnażają się najintensywniej w temperaturze 25-28°C (znoszą spadki temperatury do 15°C). Najdłuższe liście tworzą przy słabym oświetleniu. Przy silnym, sztucznym oświetleniu lub pod bezpośrednim promieniowaniem słonecznym roślina tworzy gęste rozetki liściowe z krótkimi liśćmi barwy ciemnozielonej, są ostro zakończone i przypominają Acoeus gramineus var.pucillus. Rośliny hodowane w paludarium wymagają dobrego oświetlenia i mogą być mylone z Echinodorus tenellus. Jednak łatwo je rozpoznać po większym wzroście i wielkości kwiatów.

 

Dlaczego rośliny In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową.

 

Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin. W trosce o dobrą kondycję roślin, przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do czwartku, natomiast paczki pocztowe priorytetowe od poniedziałku do środy.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

Echinodorus magdalensis Roślina w kubeczku 10cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii