Elatine hydropiper Roślina w kubeczku 10cm
R-12359

Czas wysyłki: 2 dni


Elatine hydropiper Roślina w kubeczku 10cm

 

Uprawa
Trudna

Położenie
Przód

Wysokość
1cm - 3cm
Temperatura
22°C - 28°C

 

Synonimy

  • Elatine hydropiper L. em Oeder
  • Nadwodnik naprzeciwlistny

 

Pochodzenie

  • Występuje w całej Europie od Hiszpanii i Włoch na Wyspach Brytyjskich i Skandynawii. Roślina objęta w Polsce ścisłą ochroną gatunkową

 

Opis

Wyglądem jest bardzo podobny do Elatine macropoda tylko ma delikatniejszy system korzeniowi i w przeciwieństwie do niego może rozkwitać pod wodą. Liście są małe, tak małe jak 1:10 wielkości Glossostigma elatinoides. Kształt blaszki liściowej jest eliptyczny lub łopatkowaty.

 

Uprawa

W chwili obecnej niewiele wiadomo co do konkretnych wymogów tego ekscytującego gatunku. Z pewnością stanie się ulubionym gatunkiem do nano akwariów. Gatunek ten najlepiej czuje się w temperaturze 18-26°C. Znosi niższe temperatury oraz spadki do 14°C. Górną granicą tolerancji termicznej jest 28°C. W niskiej temperaturze czuje się lepiej. Roślina jest bardziej zwarta, niższa, lepiej wybarwiona i wygląda na zdrowszą. pH – 6,4 – 7;   kH – 4 – 8°n. Nadwodnik dobrze znosi przycinanie w celu utrzymania niskiego „trawnika” Dwu centymetrowa warstwa roślin na dnie akwarium już kwalifikuje się do przycinana. Zbyt późno przycięta roślina trudniej odrasta. Pędy powinny być tak skracane aby pozostały na nich zdrowe liście. Jest rośliną kapryśną. Dobrze toleruje aldehyd glutarowy. Jest rośliną wyraźnie światłolubną. Lubi akwaria silnie oświetlone i w takich bardzo ładnie się prezentuje. W słabo oświetlonych zbiornikach bardzo wrażliwa na przenawożenie. Można ją także uprawiać na granicy powietrza i wody.

 

Dlaczego rośliny In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową.

 

Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin. W trosce o dobrą kondycję roślin, przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do czwartku, natomiast paczki pocztowe priorytetowe od poniedziałku do środy.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

Elatine hydropiper Roślina w kubeczku 10cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii