Ludwigia sp. Super Mini Red roślina w kubeczku 10cm
R-13677

Czas wysyłki: 2-7 dni


Produkt chwilowo niedostępny


Ludwigia sp. Super Mini Red roślina w kubeczku 10cm

 

Uprawa
Średnia

Położenie
Środek

Położenie
Tył

Wysokość
25cm - 45cm
Temperatura
22°C - 28°C

 

Sadzenie:

Roślinę sadzimy w grupie. Pojedyncze sadzonki należy umieścić w podłożu za pomocą ostro zakończonej pincety w odległości 2-3cm pod kątem 70 stopni w stronę tylnej szyby akwarium. Roślinę można również zaszczepić na korzeniach za pomocą żyłki lub specjalnej nici zaszczepianej. Stworzy wtedy efekt czerwonego drzewka bonsai.

 

Przycinanie:

Roślinę przycinamy odcinając górne partie na wysokości około 5cm (lub w zależności od potrzeb aranżacyjnych). Ucięte wierzchołki można ponownie zasadzić w podłożu uzyskując jeszcze bardziej zwartą kopułę roślin. Po przycięciu roślina rozkrzewia się wytwarzając z miejsca ucięcia nowe łodygi z liśćmi.

Egzemplarze naszczepione na korzeniach przycinamy regularnie raz na 1-2 tygodnie aby zachowały zwarty układ i miniaturowe rozmiary.

 

Opis

Ludwigia mini sp. super red jest najmniejszą z odmian czerwono listnych ludwigii Posiada drobne i delikatne liście koloru ciemnoczerwonego. Rośnie nawet przy umiarkowanym oświetleniu, chociaż czerwony kolor liści staje się wtedy mniej intensywny. Doskonale prezentuje się w centralnej części akwarium, na drugim lub trzecim planie. Można ją również zaszczepiać na korzeniach tworząc fantazyjne kompozycje przypominające drzewa. 
Jest to jedna z nielicznych roślin nadających się na drzewko w akwarium. 
 

Dlaczego rośliny In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową.

 

Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin. W trosce o dobrą kondycję roślin, przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do czwartku, natomiast paczki pocztowe priorytetowe od poniedziałku do środy.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

Ludwigia sp. Super Mini Red roślina w kubeczku 10cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii