CHRISTMAS Vesicularia montagnei Roślina w kubeczku 6 cm
R-11038

Czas wysyłki: 2-7 dni


Produkt chwilowo niedostępny


CHRISTMAS Vesicularia montagnei Roślina w kubeczku 6 cm

 

Uprawa
Łatwa
Położenie
Przód
Położenie
Środek
Wysokość
5cm - 15cm
Temperatura
22°C - 30°C

 

 

Synonimy

  • Vesicularia montagnei (Schimp.) Broth.
  • Christmas Moss – Mech x

 

Pochodzenie

Jako mech pełzający jest bardzo rozpowszechniony w tropikach Azji, gdzie występuje głównie emersyjnie np. na wilgotnych zacienionych brzegach rzek oraz na wilgotnej glebie leśnej.

Opis

Nazwa tego pięknego mchu pochodzi od choinki świątecznej – rzeczywiście, jego żywo zielone, rozrastające się na boki, ale lekko ku górze gałązki, ułożone warstwowo bardzo przypominają układ gałęzi świerka czy jodły. To jeden z najpiękniejszych mchów wodnych, ma małe „igiełki” i tworzy bardzo zbitą, gęstą strukturę. Rosnąc w zanurzeniu, wykształca długi trójkątny układ ulistnienia.    Jeden z pierwszych mchów wprowadzonych do akwarystyki.


Uprawa

Jego gałązki zachodzą na siebie niczym gałęzie świerku, więc należy unikać wiązania go do rozgałęzionych korzeni. Dobrze wykorzystać go jako pełzającego po skałach,  w szczelinach i innych powierzchniach.


Można w akwarium wypełnić nim  puste przestrzenie  lub utworzyć żywą ściankę z mchu. Aby utworzyć  ściankę,  umieszczamy mech między dwiema częściami siatki i zamocowujemy do konstrukcji ściany zbiornika. Mech kiełkujących przez siatkę, zarasta ją, tworząc piękne ściany. Ten mech nie nadaje się jako zielona pokrywa dna akwarium, ponieważ szybko pokrywa się brudem,  zaczynają więc rosnąć glony,  i mech zamiera. Całe swoje piękno jest w stanie pokazać, gdy posadzony jest na podłożach pionowych lub skośnych.

 

Roślina  zamocowana do skały lub drzewa w celu zachowania jej atrakcyjnego wyglądu, trzeba regularnie ja podcinać. Stopniowo coraz bardziej zabrudzone gałązki glonami pomagają czyścić krewetki. Krewetki i ryby mogą znaleźć w nim  schronienie, jest również doskonałym źródłem pożywienia dla nich, ponieważ w jego gąszczu żyją orzęski.

 

W słabym świetle, wzrost zostaje spowolniony i ma tendencję do rozlatywania się, ale jeśli światło jest dobre, to warstwa po warstwie tworzy poduszkę na kilka centymetrów wysokości, co jest bardzo ładne. Musimy pamiętać, że cały mech, który znajduje się na dole, pod górnymi gałęziami, jest zgniły, nadają się do przesadzania jedynie górne gałęzie, a tych będzie niewiele. Dlatego też jest niezbędne, żeby usunąć stary z dna.

 

Nieco dłużej przyzwyczaja się do nowego miejsca – może upłynąć nawet kilka tygodni zanim zacznie wypuszczać nowe pędy. Długość okresu adaptacji zależy w dużej mierze właśnie od tego, czy potrafiliśmy zapewnić w zbiorniku stałe warunki i zapobiec wahaniom parametrów wody.

 

Jest bardziej wymagającym pod względem oświetlenia (0,5 W/L), lubi także dodatek CO2 i nawozów płynnych. Można go hodować w akwarium, w prawie każdym oświetleniu i rodzaju wody. Jednak preferuje wody o średniej twardości, temperaturze 24-28 ° C, z neutralnym lub lekko zasadowym odczynem.  Rozmnażanie: jak inne mchy – przez podział rozrośniętej kępy. Jako sadzonki wystarczą nawet pojedyncze gałązki.

 

Dlaczego rośliny In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową.

 

Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin. W trosce o dobrą kondycję roślin, przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do czwartku, natomiast paczki pocztowe priorytetowe od poniedziałku do środy.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

CHRISTMAS Vesicularia montagnei Roślina w kubeczku 6 cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii