CREEPING Vesicularia sp. Roślina w kubeczku 6 cm
R-11039

Czas wysyłki: 24 godziny


CREEPING Vesicularia sp. Roślina w kubeczku 6 cm

 

Uprawa
Łatwa

Położenie
Przód

Położenie
Środek
Wysokość
5cm - 20cm
Temperatura
22°C - 30°C

 

Creeping Moss – Mech pnący


Pochodzenie

  • Azja Południowo-Wschodnia

 

Opis

Jak wskazuje angielska nazwa mech ten posiada pełzające odgałęzienia. Posiada delikatne jasnozielone gałązki o niemalże prostopadłych odrostach. Gałązki są duże w porównaniu z innymi mchami.

 

Uprawa

Mech rośnie szybko – po krótkim czasie ładnie się rozrasta i tworzy zwarte kępy. Mech ten nieco dłużej przyzwyczaja się do nowego miejsca – może upłynąć nawet kilka tygodni zanim zacznie wypuszczać nowe pędy. Długość okresu adaptacji zależy w dużej mierze właśnie od tego, czy w zbiorniku panują stałe warunki i nie występują wahania parametrów wody. Podobnie jak Weeping Moss przy słabym oświetleniu trudno przyrasta do podłoża. Rozmnażanie: jak inne mchy, przez podział rozrośniętej kępy.

 

Dlaczego rośliny In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową.

 

Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin. W trosce o dobrą kondycję roślin, przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do czwartku, natomiast paczki pocztowe priorytetowe od poniedziałku do środy.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

CREEPING Vesicularia sp. Roślina w kubeczku 6 cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii