Eleocharis acicularis mini roślina w kubeczku 6cm
R-30005

Czas wysyłki: 21 dni


Compare now Compare list is full

Eleocharis acicularis mini roślina w kubeczku 6cm

Kłącze posiada pełzające, mocno rozgałęzione, głęboko wrastające w podłoże. Od kłącza odchodzą źdźbła długie szaro-zielone przy czubku brązowe, o iglastym kształcie, dość twarde o wysokości do 5 cm. Roślina wytwarza dużą ilość rozłogów, które rozwijają się w pewnej odległości od rośliny macierzystej.

Rozprzestrzeniony jest na bagnach, brzegach zbiorników wodnych, zalanych nizinach Europy, Azji, Australii i Ameryki.

Synonimy

  • leocharis acicularis (Linne) Roemer et Schultes (1817)
  • Ponikło (sitowie) igłowate

Uprawa

Roślina światłolubna, rozwija się dobrze w nie zacienionych niskich akwariach. Woda powinna być miękka do twardej o pH 6-7,5 i temperaturze 18-25°C. Podłoże z dodatkiem odżywek żelazowych. Dodanie gliny do podłoża spowoduje jego bujniejszy wzrost. Wskazane dozowanie dwutlenku węgla. Rozmnaża się ja oddzielając rośliny potomne. W sprzyjających warunkach mocno się rozrasta tworząc dywanowe poszycie. Jednak najlepsze do hodowli i rozmnażania są warunki paludaryjne, rozproszone światło i temperatura latem 23°C, zimą 12°C.

Sprawdzone pochodzenie

Nasze rośliny pochodzą z legalnych źródeł. Każdy kubeczek posiada paszport roślin, który potwierdza, że oferowane do sprzedaży rośliny zostały skontrolowane i są wolne od organizmów szkodliwych. Dzięki temu jesteśmy pewni, że posadzone przez Państwa rośliny pochodzą od sprawdzonych hodowców i nie wprowadzą do środowiska akwarium niepożądanych organizmów takich jak bakterie roznoszące choroby czy jaja ślimaków.

Dlaczego In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową. Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin!

Rodzaj roślinyRośliny przydenne
Wysokość maksymalna rośliny [cm]5
Wysokość minimalna rośliny [cm]3
Trudność uprawyŚrednio wymagające
WystępowanieKultywar
Kolor roślinyJasnozielony
Miejsce sadzeniaPierwszy plan
Tempo wzrostuWolne
GatunekELEOCHARIS

  

Komentarze
Napisz swoją opinię

Eleocharis acicularis mini roślina w kubeczku 6cm

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii