ERECT Vesicularia reticulata Roślina w kubeczku 6cm
R-11040

Czas wysyłki: 2 dni


ERECT Vesicularia reticulata Roślina w kubeczku 6cm

 

Uprawa
Łatwa

Położenie
Przód

Położenie
Środek

Wysokość
5cm - 15cm
Temperatura
22°C - 30°C

 

Synonimy

  • Vesicularia reticulata (Dozy & Molk.) Broth
  • Erect Moss – Mech pionowy

 

Pochodzenie

  • Azja Południowo-Wschodnia

 

Opis

Gatunek ten bardzo różni się wyglądem innych odmian mchów stosowanych w akwarystyce. Tworzy jasnozielone, długie gałązki rosnące niemal pionowo do góry – stąd jego nazwa – „mech pionowy”. W optymalnych warunkach krzewi się bardzo szybko. Ich odgałęzienia rozwidlają się pod ostrym kątem oraz są nierównej długości. Komórki liści, takie same jak u innych gatunków z rodzaju Vesicularia, są szerokie, dłuższe niż u Christmas Moss. Posadzony na podłożu pionowym lub skośnym tworzy równie piękny efekt jak Christmas Moss.

 

Uprawa

Charakteryzuje się dość powolnym wzrostem w stosunku do innych mchów.  Nieco dłużej przyzwyczaja się do nowego miejsca – może upłynąć nawet kilka tygodni zanim zacznie wypuszczać nowe pędy. Długość okresu adaptacji zależy w dużej mierze właśnie od tego, czy potrafiliśmy zapewnić w zbiorniku stałe warunki i zapobiec wahaniom parametrów wody. Temperatura wody 15-28°C Woda miękka do twardej, ph 5-7,5 Oświetlenie: 0,3-1,5W/l  Nawożenie: nie jest konieczne.  Ze względu na pionowy wzrost gałązek doskonale nadaje się do budowania tła z mchu. Rosnące niemal zupełnie do góry pędy bardzo szybko pokrywają siatkę stanowiącą rusztowanie tła, pozwalając cieszyć się gotową, żywą konstrukcją już po kilku miesiącach od jej założenia.

 

Dlaczego rośliny In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową.

 

Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin. W trosce o dobrą kondycję roślin, przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do czwartku, natomiast paczki pocztowe priorytetowe od poniedziałku do środy.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

ERECT Vesicularia reticulata Roślina w kubeczku 6cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii