Limnophila aromatica roślina w kubeczku 6cm
R-11072

Czas wysyłki: 24 godziny


Limnophila aromatica roślina w kubeczku 6cm

 

Uprawa
Średnia

Położenie
Tył

Wysokość
30cm - 50cm
Temperatura
22°C - 28°C

 

Synonimy

  • Ambulia aromatica Lam. (1783)
  • Limnophila aromaticoides Yang & Yen
  • Limnophila chinensis subsp. aromatica (Lam.) T. Yamaz.
  • Limnophila aromatica (Lamarck)Merrill (1917)
  • Limnofilia pachnąca

 

Pochodzenie

  • Południowo-wschodnia Azja

 

Opis

Roślina bagienna o wysokości 30 – 50 cm. Łodyga leżąca lub wznosząca się o grubości 2 – 5 mm, koloru od jasno-zielonego do lekko-fioletowego. Położenie liści naprzeciwległe, liście w połowie obejmują łodyżkę lub są w trójczłonowym okółku. Blaszka liściowa siedząca , nadwodna lancetowato-jajokształtna, podwodna wąsko lancetowata, zaostrzona lub tępa długości 2 – 6,5 cm, szerokości 1 – 2,5 cm z wyraźnie piłkowanym brzegiem, z wierzchu od jasno do oliwkowo-zielonego koloru, pod wodą także czerwonawego, od spodu blado-zielone. Kwiaty zazwyczaj pojedyncze, wyrastające z węzła liściowego na ogonku do 2 cm, koloru różowego do purpurowego.

 

Uprawa

Istnieje kilka odmian tej rośliny. Roślina bardzo zmienna co do uprawy akwariowej. Do dobrego wzrostu zaleca się wysokiej intensywności oświetlenie, woda od miękkiej do średnio twardej; pH 5-7. dH 3-14 °, o temperaturze 22 – 27°C. W sprzyjających warunkach roślina ma bardzo duże przyrosty w krótkim czasie . Podobnie jak większość innych czerwonych roślin, kolor zależy od natężenia światła. Nawożenie CO2 znacząco stymuluje wzrost, zwłaszcza w twardej wodzie. Zalecane odżywcze podłoże.Rozmnażanie najskuteczniejsze poprzez sadzonkowanie uciętych łodyżek. Wieczorem liście składają się do góry.

 

Dlaczego rośliny In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową.

 

Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin. W trosce o dobrą kondycję roślin, przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do czwartku, natomiast paczki pocztowe priorytetowe od poniedziałku do środy.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

Limnophila aromatica roślina w kubeczku 6cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii