Micranthemum umbrosum roślina w kubeczku 6cm
R-11083

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    10 punktów lojalnościowych!

Cena:

10,99 zł

Compare now Compare list is full

Micranthemum umbrosum roślina w kubeczku 6cm

System korzeniowy dość dobrze rozwinięty i składa się z wiązki włóknistych korzeni. Pędy długie, mocno rozgałęzione, okrągłe maja na całej długości rozmieszczone naprzeciwlegle, parami prawie siedzące, owalne o średnicy do 0,5 cm liście. Są one koloru zielonego z podstawy odchodzi 5 słabo widocznych nerwów, brzeg jest gładki. W postaci lądowej wytwarza niepozorne 4 płatkowe kwiaty.

Gatunek zasiedla tereny bagniste Ameryki Środkowej oraz dalej na północ do stanów Karolina, Teksas i Georgia.

Synonimy

  • Anonymos umbrosa Waltermicranthemumu1
  • Globifera orbiculatum Michx.
  • Globifera umbrosa J. F. Gmel.
  • Globifera umbrosa Walter
  • Micranthemum orbiculatum Michx.
  • Micranthemum umbrosum (Walter) Blake 1915
  • Mikrantemum okrągłolistne

Uprawa

Roślina najlepiej rośnie przy mocnym oświetleniu co najmniej 0,7 W na litr wody. Rozmnaża się wegetatywnie przy pomocy sadzonek pędowych które należy sadzić po kilka (do5) ale w pewnych odstępach aby światło docierało do wszystkich części. Wymaga wody o twardości 2-12°N, pH 5,5-7,7 i temperatury 24-26°C. Rośliny wrażliwe na trypaflawinę i łatwo uszkadzane są przez ślimaki. Nie lubi temperatury wody powyżej 27 ° C. W warunkach słabego oświetlenia, dolne liście rośliny szybko odpadają, łodyga staje się krucha i goła. Zalecana woda nasycona CO2. Ta roślina może być uprawiana bez CO2, ale tempo wzrostu będzie znacznie wolniejsze, a liście są mniejsze. Należy dodawać mikroelementy (Fe w pierwszej kolejności), aby zminimalizować ryzyko wystąpienia chlorozy.

Roślina jest przeznaczona dla małych i dużych zbiorników. Roślina przetrwa idealnie zaczepiona między kamieniami w szczelinach i zagłębieniach. Roślina czuje się świetnie w dużych akwariach, ale w małych zachowuje się dość „agresywne”. Gdy roślina zaczyna rosnąć, to rośnie tak szybko, że konieczne staje się regularne przycinanie pędów, które mogą być sadzone w ziemi, jako sadzonki. Najpiękniejsze wygląda w grupach. W dobrych warunkach dorasta do 20 cm miesięcznie. Jednak można go łatwo zniszczyć przez ryby roślinożerne.

Sprawdzone pochodzenie

Nasze rośliny pochodzą z legalnych źródeł. Każdy kubeczek posiada paszport roślin, który potwierdza, że oferowane do sprzedaży rośliny zostały skontrolowane i są wolne od organizmów szkodliwych. Dzięki temu jesteśmy pewni, że posadzone przez Państwa rośliny pochodzą od sprawdzonych hodowców i nie wprowadzą do środowiska akwarium niepożądanych organizmów takich jak bakterie roznoszące choroby czy jaja ślimaków.

Dlaczego In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową. Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin!

Rodzaj roślinyRośliny przydenne
Wysokość maksymalna rośliny [cm]20
Wysokość minimalna rośliny [cm]10
Trudność uprawyWymagające
WystępowanieAmeryka Północna
Kolor roślinyJasnozielony
Miejsce sadzeniaPierwszy plan
Tempo wzrostuŚrednie
GatunekMICRANTHEMUM

  

Komentarze
Napisz swoją opinię

Micranthemum umbrosum roślina w kubeczku 6cm

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii