• Nowy
Myriophyllum tuberculatum roślina w kubeczku 6cm
R-109981

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

Myriophyllum tuberculatum roślina w kubeczku 6cm

Naturalnym siedliskiem tej rośliny są dna zbiorników wodnych, jeziora i wolno płynące rzeki a także tereny bagienne.
Charakteryzuje się sprężystą łodygą o grubości 1- 2 mm. Z łodygi wyrastają piętrowo pierzaste, o szerokości 2 – 2,5 cm. Liście jak i łodyga są koloru od zielono czerwonawego do rdzawo brązowego. Wywłócznik rdzawy jest rośliną kwitnącą, wytwarza kwiaty nadwodne koloru jasno-purpurowego, wielkości 1,5 mm.

Uprawa

Wywłócznik rdzawy jest gatunkiem delikatnym i trudnym w uprawie. Ważnym elementem uprawy jest mocne oświetlenie oraz dość kwaśna woda. Duże znaczenie ma także stan wody w akwarium. Woda powinna być krystalicznie czysta a akwarium wolne od glonów.

Roślina posiada mocno rozbudowany system korzeniowy a podłoże w którym rośnie bogate w składniki pokarmowe.

By utrzymywać roślinę w dobrej kondycji konieczne jest wzbogacanie wody oraz podłoża w składniki mineralne. Zalecane jest także podawanie dwutlenku węgla.

Sadzenie

Wywłócznik rdzawy doskonale prezentuje się w środkowej lub tylnej części akwarium, sadzona w grupach po kilka sztuk. Sadząc roślinę pamiętamy o odstępach pomiędzy kolejnymi sadzonkami które powinny wynosić kilka cm.

Podłoże powinno być żyzne i drobnoziarniste. Podczas sadzenia należy uważać by nie uszkodzić korzeni jak i łodygi, dzieje się to często przy gruboziarnistym podłożu.

Sprawdzone pochodzenie

Nasze rośliny pochodzą z legalnych źródeł. Każdy kubeczek posiada paszport roślin, który potwierdza, że oferowane do sprzedaży rośliny zostały skontrolowane i są wolne od organizmów szkodliwych. Dzięki temu jesteśmy pewni, że posadzone przez Państwa rośliny pochodzą od sprawdzonych hodowców i nie wprowadzą do środowiska akwarium niepożądanych organizmów takich jak bakterie roznoszące choroby czy jaja ślimaków.

Dlaczego In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową. Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin!

Rodzaj roślinyRośliny średniego wzrostu
Wysokość maksymalna rośliny [cm]35
Wysokość minimalna rośliny [cm]15
Trudność uprawyWymagające
WystępowanieAzja
Kolor roślinyŻółtopomarańczowy
Miejsce sadzeniaTrzeci plan
Tempo wzrostuSzybkie
GatunekMYRIOPHYLLUM

  

Komentarze
Napisz swoją opinię

Myriophyllum tuberculatum roślina w kubeczku 6cm

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii