PEACOCK Taxiphyllum sp. Roślina w kubeczku 6cm
R-11043

Czas wysyłki: 24 godziny


PEACOCK Taxiphyllum sp. Roślina w kubeczku 6cm

 

Uprawa
Łatwa

Położenie
Przód

Położenie
Środek

Wysokość
5cm - 15cm
Temperatura
22°C - 30°C

 

Synonimy

  • Taxiphyllum sp.
  • Peacock Moss – Mech pawi

 

Pochodzenie

  • Azja południowo-wschodnia

 

Opis

Jeden z najbardziej dekoracyjnych mchów o bardzo gęsto ulistnionych łodygach. Przypomina pokrojem ogon pawia, stąd nazwa. Bardzo podobny do Taiwana, jednak mniej strzelisty, bardziej grubszy, tworzy zbite darnie. Koloru jasnozielonego, bardzo dekoracyjny. Skromny i piękny mech z ciemnozielonymi liśćmi i jasno zielonymi odrostami, ze średnim tempem wzrostu. Wysokość do 10 cm. Różni się on od  Christmass moss,  miękką i aksamitną konsystencją. Widok ogólny w pewnym sensie bardziej „delikatny”.

 

Uprawa

Peacock jest mchem szybko rosnącym oraz tworzy piękne kępy na korzeniach. W uprawie nie nastręcza problemów co czyni go mchem lubianym przez akwarystów.  Rośnie bez problemów w różnych warunkach, jednak najlepiej w akwarium dobrze oświetlonym z dobrym i systematycznym nawożeniem oraz dodatkiem CO2.   Uprawia się lepiej w niskich temperaturach  do 25 ° C Przy wyższych temperaturach (około 30 ° C), zaczyna tracić  listki na gałązkach. Dla dobrej kondycji rośliny należy okresowo czyścić mech przed zanieczyszczeniami. Rozmnażanie  przez podzielenie dorosłej rośliny.

  • Woda : Miękka do twardej, ph 5-7,5
  • Oświetlenie: 0,3-1,5W/l
  • Nawożenie: nie jest konieczne
  • Tempo wzrostu: wolne.

 

Dlaczego rośliny In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową.

 

Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin. W trosce o dobrą kondycję roślin, przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do czwartku, natomiast paczki pocztowe priorytetowe od poniedziałku do środy.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

PEACOCK Taxiphyllum sp. Roślina w kubeczku 6cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii