Pogostemon helferi Roślina w kubeczku 6cm
R-11090

Czas wysyłki: 21 dni


Produkt chwilowo niedostępny


Compare now Compare list is full

Pogostemon helferi Roślina w kubeczku 6cm

Nazywany również „daonoi” lub „downoi” (po tajsku „mała gwiazda”), Pogostemon helferi jest znany nauce od ponad 120 lat, jednak do celów akwarystycznych został użyty dopiero w 1996 roku przez Nonn Panitvong i Arthit Prasartkul, którzy znaleźli go w tajlandzkiej prowincji Kanchanaburi, na granicy z Birmą. W krótkim czasie P. helferi stała się bardzo popularną rośliną akwariową na przednim i środkowym obszarze.

Autorzy ci znaleźli gatunek na szybko płynącej rzece z podłożem wapiennym. Rośliny rosną na skałach i między nimi, zanurzone w lecie przez większość pory deszczowej i często w silnym nurcie. Jesienią i zimą populacje P. helferi wysychają i tworzą pionowe pędy z charakterystycznymi dla rodzaju Pogostemon pędami kwiatowymi.

Uprawa

Ten gatunek Pogostemon jest łatwy w uprawie, biorąc pod uwagę, że spełnione są określone wymagania: wystarczające światło (0,5-1 + wata na litr), wystarczająca ilość CO2 i odpowiedni poziom nawozów, w tym azotanów, fosforanów, potasu i magnezu. Roślina potrzebuje sporo żelaza, na które reaguje bujnym zielonym kolorem liści. Niedostateczne światło wywołuje etiolację, czyli wydłużają się łodygi, a kolor liści zmienia się na żółtawy.

Rozmnażanie jest dość łatwe, biorąc pod uwagę, że używasz narzędzia tnącego o ostrych krawędziach. Wytnij krótko pod łodygą. Możesz nieco skrócić dolne liście, aby cięcie lepiej trzymało się podłoża. Działa to zarówno z sadzonkami górnymi, jak i bocznymi. Sadzenie najlepiej wykonywać za pomocą pęsety do roślin.

Ten gatunek roślin najlepiej nadaje się do akcentowania środkowego obszaru w nano lub małym akwarium. Umieść na pierwszym planie w większych zbiornikach. Zachowaj ostrożność podczas obchodzenia się z nim, łatwo się niszczy, co może prowadzić do zamierania. Możliwe jest również przymocowanie Pogostemon helferi do drewna lub skał i najlepiej jest to zrobić za pomocą nylonowej nici. Upewnij się, że unikasz uszkodzeń, nie przeciągaj nici zbyt mocno. Pogostemon helferi jest również bardzo ładną rośliną do paludariów i można ją tam uprawiać częściowo emersyjną, częściowo zanurzoną.

Sprawdzone pochodzenie

Nasze rośliny pochodzą z legalnych źródeł. Każdy kubeczek posiada paszport roślin, który potwierdza, że oferowane do sprzedaży rośliny zostały skontrolowane i są wolne od organizmów szkodliwych. Dzięki temu jesteśmy pewni, że posadzone przez Państwa rośliny pochodzą od sprawdzonych hodowców i nie wprowadzą do środowiska akwarium niepożądanych organizmów takich jak bakterie roznoszące choroby czy jaja ślimaków.

Dlaczego In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową. Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin!

Rodzaj roślinyRośliny przydenne
Wysokość maksymalna rośliny [cm]10
Trudność uprawyŚrednio wymagające
WystępowanieAzja
Kolor roślinyCiemnozielony
Miejsce sadzeniaPierwszy plan
Tempo wzrostuŚrednie
GatunekINNY

  

Komentarze

Napisz swoją opinię

Pogostemon helferi Roślina w kubeczku 6cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii