STRINGY Leptodictyum riparum Roślina w kubeczku 6cm
R-11047

Czas wysyłki: 24 godziny


STRINGY Leptodictyum riparum Roślina w kubeczku 6cm

 

Uprawa
Łatwa

Położenie
Przód

Położenie
Środek

Wysokość
5cm - 20cm
Temperatura
22°C - 30°C

 

Synonimy

  • Leptodictyum riparium – Stringy Moss
  • Tęposz wielki

 

Pochodzenie

  • Występuje kosmopolitycznie na półkuli północnej od Europy po Chiny oraz w Ameryce.

 

Opis

Ten gatunek mchu jest jednym z najdelikatniejszych mchów wodnych. Jego gałązki są długie i cienkie oraz mało się rozgałęziające.  Jest jednym z najbardziej niezwykłych gatunków mchów akwariowych. Tworzy cieniutkie rosnące pionowo ku górze, pozbawione rozgałęzień łodyżki pokryte drobniutkimi listkami. Wygląda bardzo dekoracyjnie, zwłaszcza obrastając korzenie i kawałki drewna.

 

Uprawa

Dobrze prezentuje się w większej kępce gdyż pojedyncze gałązki przypominają po prostu glon nitkowaty w akwarium. Należy do szybko rosnących mchów. Najlepiej posadzić go na drugim lub trzecim planie, gdyż rośnie dość wysoko.  Piękny efekt można uzyskać, dosadzając go do wcześniej uformowanych regularnie przycinanych mchów o wzroście horyzontalnym. Po przycięciu takiej mieszanki można zaszczepić je razem na innym podłożu. Jego szybki wzrost dość szybko daje interesujący naturalny efekt.  Rozmnaża się jak inne mchy – wegetatywnie przez podział większej kępy.

 

Dlaczego rośliny In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową.

 

Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin. W trosce o dobrą kondycję roślin, przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do czwartku, natomiast paczki pocztowe priorytetowe od poniedziałku do środy.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

STRINGY Leptodictyum riparum Roślina w kubeczku 6cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii