TAIWAN Taxiphyllum alternans Roślina w kubeczku 6cm
R-11046

Czas wysyłki: 24 godziny


TAIWAN Taxiphyllum alternans Roślina w kubeczku 6cm

 

Uprawa
Łatwa

Położenie
Przód

Położenie
Środek

Wysokość
5cm - 20cm
Temperatura
22°C - 30°C

 

Synonimy

  • Taxiphyllum alternans (Cardot) Z. Iwatsuki
  • Taiwan Moss – Mech tajwański

 

Pochodzenie

  • Jest mchem pełzającym pochodzącym z regionów o klimacie umiarkowanym do subtropikalnych klimatów: południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych i Azji Wschodniej. W środowisku, żyje na ziemi i korzeniach drzew narażonych na gnicie na bagnach i skałach nad strumykami i wodospadami. Początkowo został on wprowadzony do hobby jak Taiwan Moss, mimo że nie było jeszcze jasne, czy w ogóle pochodzi z Tajwanu. Później, prof Benito C. Tan (Singapur) zidentyfikował go jako Taxiphyllum alternans.

 

Opis

Mech ten najpiękniej wygląda w dużej kępce rosnącej na dość płaskim korzeniu. Rozkłada wtedy płasko swoje gałązki, żywo zielone, w postaci maleńkich choineczek, rozrastające się niemal zupełnie poziomo. Gałązki tworzą trójkąt równoboczny. Rozgałęzienia są stosunkowo regularne i odchodzą od pędu głównego niemal pod katem prostym. Od Java Moss odróżnia się tym że brzegi listków nie są ząbkowane na całej długości, tylko przy wierzchołku blaszki liściowej. Na korzeniu tworzy kopułkę w kształcie piramidki od góry wąska i rozszerzająca się w dół. Taiwan moss przez wielu uważany za najładniejszy mech akwariowy posiada gęste połacie gałązek rozrastające się kaskadowo w poziomie tworząc wrażenie piętrowości kompozycji. 

 

Uprawa

Dość szybko rośnie i jest łatwy w uprawie. Idealnie nadaje się do formowania. Częste przycinanie stymuluje mech do silnego rozkrzewiania się i zagęszczania swojej struktury. Wymagania świetlne słabe do bardzo silnego ~ 0,3 – 2W/l. Nawożenie dobrze wpływa na tempo wzrostu ale nie jest konieczne. Temperatura: 15-28 stopni, pH: 5-8

 

Dlaczego rośliny In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową.

 

Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin. W trosce o dobrą kondycję roślin, przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do czwartku, natomiast paczki pocztowe priorytetowe od poniedziałku do środy.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

TAIWAN Taxiphyllum alternans Roślina w kubeczku 6cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii