WEEPING Vesicularia ferrei Roślina w kubeczku 6cm
R-11041

Czas wysyłki: 2-7 dni


Produkt chwilowo niedostępny


WEEPING Vesicularia ferrei Roślina w kubeczku 6cm

 

Uprawa
Średnia

Położenie
Przód

Położenie
Środek

Wysokość
5cm - 15cm
Temperatura
22°C - 30°C

 

Synonimy

  • Vesicularia ferriei (Cardot & Thér.) Broth
  • Weeping Moss – Mech płaczący 

 

Pochodzenie

  • Azja Południowo-Wschodnia. Mówi się że został przywieziony z chin. W naturze ma pełzający nawyk i rośnie na mokrych skałach pokrytych piaszczystą glebą, na wilgotnych brzegach rzek oraz na mokrej glebie wokół strumyków.

 

Opis

Mech ten jest jednym z najpiękniejszych mchów o nadzwyczaj dekoracyjnym, niespotykanym pokroju – kępa Weeping Moss do złudzenia przypomina zmokły liściasty krzew, z którego spływa woda (słowo „weep” oznacza dosłownie „kapać z czegoś”). Mech ten tworzy gęste gałązki rozrastające się na boki o charakterystycznie zagiętych i opuszczonych końcówkach. Dzięki temu jest jednym z najbardziej dekoracyjnych gatunków. Zalicza się do odmian łatwych w uprawie. Dosyć szybko porasta korzeń, sprawiając wrażenie jakby coś z niego spływało.

 

Uprawa

Zaliczany jest do odmian łatwych w uprawie. Dość długo się aklimatyzuje w nowych warunkach. Może upłynąć nawet do kilku tygodni zanim zacznie wypuszczać nowe odrosty. Długość okresu adaptacji zależy w dużej mierze właśnie od tego, czy potrafiliśmy zapewnić w zbiorniku stałe warunki i zapobiec wahaniom parametrów wody. Przy słabym oświetleniu dość trudno przyrasta do podłoża. Jeśli poziom składników odżywczych w wodzie nie jest zrównoważony, mogą pojawić się na mchu glony, które mogą go udusić. Podawanie do akwarium CO2 zachęca do aktywnego wzrostu mchu i poprawia jego wygląd. Obecność drobinek pływających w wodzie, ma negatywny wpływ na rozwój delikatnych gałązek mchu, bardzo ważne jest filtracja  w zbiorniku. Gdy się zaaklimatyzuje rośnie szybko i często trzeba go przycinać za pomocą nożyczek, Cięcie ma za zadanie utrzymanie atrakcyjnego kształtu. Ale wygląda najlepiej, gdy  się rozwija bez przycinania, tworząc bardzo naturalny efekt  w akwarium. Starsze gałęzie są podatne na gnicie i obumieranie. Optymalne parametry wody:  pH 5,5-7,5, KH 4-15 °, temperatura 20-25°C. Dobrze wytrzymuje i wyższe temperatury nawet do 32°C, nie tracąc ładnego i atrakcyjnego wyglądu. Jednakże gałązki mchu po pewnym czasie mogą żółknąć. Rozmnażanie podobne jak inne mchy z podziału rozrośniętej kępy – jest w stanie odbudować się nawet z bardzo małych fragmentów łodyg. Może być wykorzystany do tworzenia murawy z mchu i obsadzania płaskich korzeni, kawałków drewna i kamieni.

 

Dlaczego rośliny In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową.

 

Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin. W trosce o dobrą kondycję roślin, przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do czwartku, natomiast paczki pocztowe priorytetowe od poniedziałku do środy.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

WEEPING Vesicularia ferrei Roślina w kubeczku 6cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii