JBL PROFLORA CAL 2 Kompletny zestaw do kalibracji
644565

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

JBL PROFLORA CAL 2 Kompletny zestaw do kalibracji

Kompletny zestaw do kalibracji

 • Profesjonalne użycie elektrod pH do akwariów: Kompletny zestaw do kalibracji, czyszczenia i konserwacji
 • Proste stosowanie: Wlać roztwory buforowe do kuwet. Wyjąć elektrodę z wody. Zanurzać i wypłukać suchą elektrodę zgodnie z instrukcją
 • Usunięcie osadów. Niezafałszowane wartości pH: Precyzyjny pomiar dzięki wyczyszczonej elektrodzie
 • Bezpieczne przechowywanie: Buteleczki z nakrętką. Wielokrotne stosowanie
 • W zestawie: Zestaw do kalibracji, konserwacji i czyszczenia ProFlora Cal, w zest. roztwór do kalibracji pH7 i pH4 (po 50 ml), woda destylowana do wypłukania (50 ml), roztwór do przechowywania/czyszczenia (50 ml), 3 kuwety

Zdrowe ryby i rośliny

Kwasowość określa wartość pH wody. W celu zachowania zdrowia ryb i roślin, musi być ona zawsze kontrolowana i odpowiednio dostosowywana. Właściwa wartość pH zależy od obsady ryb w akwarium, zła wartość pH może powodować stres i choroby. Za pomocą elektrody można precyzyjnie zmierzyć tę wartość.

Czyszczenie i konserwacja elektrod

Bakterie, wapń i inne zanieczyszczenia, które osadzają się na elektrodzie, mogą zmienić prawdziwą wartość pH. Regularne czyszczenie i kalibracja elektrod zapewniają precyzyjne pomiary i niezafałszowaną wartość pH. Elektrody muszą być zawsze przechowywane w wilgotnym otoczeniu.

Proste stosowanie

Każdorazowo dodać do kuwet po 10 ml trzech roztworów buforowych. Elektrodę wyjąć z wody i wysuszyć. Elektrodę zanurzać po kolei w roztworach buforowych i wypłukać.Kompletny zestaw zawiera wszystkie płyny niezbędne do profesjonalnej kalibracji i przechowywania czujników pH.

Dane techniczne

 • Nr Art.:6445600
 • Numer EAN: 4014162644565
 • Zawartość: 4x50 ml
 • Wystarcza na: 1.200 l
 • Masa brutto: 311.000 g
 • Masa netto: 250 g
 • Przeliczenie wagi: 1000
 • Wymiary (dł/wys/sz): B86/163/86 mm

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

 • Akwarium
 • Terrarium
 • Staw ogrodowy

Komentarze

Napisz swoją opinię

JBL PROFLORA CAL 2 Kompletny zestaw do kalibracji

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii