JBL ProFlora Taifun M Reaktor / dyfuzor CO2
64460

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    99 punktów lojalnościowych!

Cena:

99,90 zł

Compare now Compare list is full

JBL ProFlora Taifun M Reaktor / dyfuzor CO2

JBL ProFlora Taifun - dyfuzor/ reaktor CO2 działający na podstawie popularnej drabinki. Bąbelek CO2 wędruje powoli dookoła reaktora i stopniowo rozpuszcza się w wodzie. Reaktor posiada na samej górze końcówkę umożliwiającą podpięcie wężyka, dzięki czemu nadmiar CO2 może być dodatkowo rozpuszczany.


Zalety:

 • możliwość doczepiania kolejnych modułów
 • wysoka estetyka
 • całkowicie rozbieralny
 • łatwość czyszczenia
 • wysoka wydajność
 • wysokość jednego modułu sprzedawanego na aukcji to 19cm

 

Przeznaczenie:

 • przy twardości węglanowej o TWW do 10 max 200l
 • przy twardości węglanowej o TWW do 4 max 400l

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

 • Akwarium
 • Terrarium
 • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL ProFlora Taifun M Reaktor / dyfuzor CO2

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii