

Węgiel to jeden z najważniejszych składników budulcowych roślin. Często jednak bywa tak, iż ilość węgla dostępnego dla roślin akwariowych w naszych zbiornikach jest niewystarczająca. Zachodzi wtedy potrzeba jego dodatkowej suplementacji. Najskuteczniejszą, a zarazem bardzo ekonomiczną metodą jest stosowanie wysokociśnieniowych instalacji CO2.
Decydując się na postawienie takiego zestawu w naszym akwarium, efekty jego pracy zauważymy w niedługim czasie po rozpoczęciu podawania dwutlenku węgla do wody. Rośliny zaczną widocznie bąbelkować. Tempo ich wzrostu znacząco przyśpieszy. Ogólna kondycja i wybarwienie roślin ulegnie znacznej poprawie.
Dwutlenek węgla to także dwie inne korzyści płynące z jego stosowania. Skutecznie pomaga on w walce z glonami, a także obniża pH wody w akwarium. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć roślinom idealne warunki do ich wzrostu.
Wiele spośród oferowanych gatunków roślin nie będzie wykazywać szczególnego wzrostu, jeśli nie zapewnimy im dostępu do źródła węgla w naszym akwarium. Przede wszystkim tyczy się to roślin czerwonych, niskopiennych, jak i innych gatunków o wysokich wymaganiach życiowych.
Seria zestawów CO2 AQUA-PLANTER została stworzona z myślą o najbardziej wymagających akwarystach, choć nie tylko.
Zastosowany reduktor firmy MAGNUM to obecnie najpopularniejszy na świecie (ze względu na znikomą awaryjność) produkt do redukowania ciśnienia gazu z butli.
Instalacja takiego zestawu jest naprawdę prosta, i zajmie tylko kilka chwil. Cały wysiłek i pieniądze, które włożymy w nasze akwarium, zwrócą nam się z nawiązką, w postaci pięknego, wymarzonego akwarium roślinnego.
Zestaw reduktor CO2 z dwoma manometrami oraz precyzyjny zaworek iglicowy, zaworek zwrotny + 3 metry wężyka PU.
Dławik do reduktora wkręcany jest bezpośrednio bez użycia mufy. Zaworek dławiący pozwoli nam na dokładnie wyregulowanie ilości dozowanego gazu. Posiadają blokadę dzięki której możemy zablokować pokrętło w wybranej pozycji.
Zestaw składa się z następujących komponentów:
- do naszych zestawów wybraliśmy najpopularniejszą serię dostępnych na rynku reduktorów z dwoma manometrami firmy MAGNUM. Niezawodność i gwarancja bezpieczeństwa na lata, to najważniejsze cechy, które detronizują inne reduktory dostępne na rynku. Sprzęt cechuję się relatywnie niewielkimi rozmiarami, które są ważne w przypadku niewielkich szafek akwariowych. Widoczne na zdjęciu manometry wskazują ciśnienie wylotowe i ciśnienie gazu w butli - dzięki nim wiemy kilka dni do przodu kiedy gaz się skończy. Gwint wylotu: G 1/8".
- dławik precyzyjny wkręcany bezpośrednio w reduktor bez użycia jakichkolwiek złączek. Estetycznie wykonany, posiada blokadę zabezpieczającą przed rozregulowaniem dławika. Z wszystkich firm produkujących zaworki kątowe, wybraliśmy tą, która produkuje zaworki wytrzymałe na wysokie ciśnienia, nawet przy maksymalnym odkręceniu butli nie przepuści on gazu. Średnica gwintu: 1/8", wyjście na wężyk: 6/4 mm.
- jest całkowicie bezbarwny, idealnie przeźroczysty a co jest bardzo ważne NIE BIELEJE W WODZIE; przystosowany do pracy pod wysokim ciśnieniem i odporny na różnice temperatur; nie wymaga dodatkowego uszczelniania taśmą teflonową; max. ciśnienie: 10 BAR, zakres temp. pracy: -35C + 80C.
4 - Włoskiego elektrozaworu ACL - Elektrozawór posiada obecnie najmniejszy pobór mocy w akwarystyce 3,5 W. Przy założeniu że elektrozawór pracuje 12 godzin dziennie 30 dni w miesiącu to zużywa jedynie 1,26 kWh miesięcznie - czyli miesięczny koszt utrzymania kształtuję się poniżej 1 zł.
Większość sprzedających ukrywa moc elektrozaworu ze względu na wyższy koszt użytkowania. Elektrozawór jako jedyny z dostępnych na allegro wyprodukowany jest w Europie (nie w Chinach) co daje nam gwarancję niezawodności i świadomość, że kupujemy produkt z atestami oraz wyprodukowany zgodnie z prawem.
Nasze doświadczenie pokazało że elektrozawory są praktycznie bezawaryjne. W ciągu naszej wieloletniej działalności na 200 sprzedanych elektrozaworów trafia się około 1 sztuka wadliwa co daje: 99,5% bezawaryjności. Podczas gdy awaryjność elektrozaworów produkowanych w chinach (sprzedawanych przez konkurencję) kształtuje się na poziomie 20-30%. Elektrozawór posiada wykonaną z mosiądzu (nie z tandetnego plastiku) cewkę i korpus, rdzeń i tuleję wykonaną ze stali nierdzewnej co zabezpiecza przed odkształceniami i nieszczelnościami podczas długiego użytkowania.
- nypel do połączenia reduktora z dławikiem precyzyjnym, oraz dławika precyzyjnego z elektrozaworem. Nyple CAMOZZI posiadają specjalne (widoczne na zdjęciu) białe oringi, które po dokręceniu dają 100% pewności że zestaw będzie szczelny. Nie wymaga dodatkowego uszczelniania taśmą teflonową, lub teflonem w płynie.
- szybkozłączka posiadająca specjalne (widoczne na zdjęciu) gumowe oringi, które po dokręceniu dają 100% pewności że zestaw będzie szczelny.
7 - Dodatkowo otrzymują Państwo gratis w postaci zaworka zwrotnego.