Tetra CO2 Test do pomiaru dwutlenku węgla
T734258

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

Tetra CO2 Test do pomiaru dwutlenku węgla

Dlaczego to sprawdzamy? 

W akwarium oddychają nie tylko ryby, ale i rośliny. Ryby pobierają tlen a wydalają dwutlenek węgla. Pod wpływem światła rośliny są w stanie przeprowadzić proces, znany pod nazwą „fotosyntezy”, w którym wchłaniany jest dwutlenek węgla, a wydalany tlen. Dobre natlenianie wody zaopatruje wodę w tlen potrzebny rybom do życia, jednak jednocześnie spada zawartość dwutlenku węgla, czym minimalizuje się najważniejsze źródło pokarmu roślin.Poprzez regularną kontrolę wartości dwutlenku węgla można stwierdzić czy w wodzie znajduje się jego wystarczająca ilość potrzebna roślinom do odpowiedniego wzrostu. Jako prawidłowe wartości zawartości dwutlenku węgla w natlenionej wodzie można przyjąć:

 • Zawartość CO2 od 0,5 do 1 mg/l nie jest wystarczająca dla zapewnienia roślinom dobrego wzrostu.
 • Wartości od 5 do 15 mg/l jako stała zawartość CO2 w wodzie zapewni bujny wzrost roślin.
 • Wartości ponad 20 mg/l mogą po dłuższym czasie okazać się szkodliwe dla ryb.

 

W zestawie:

 • dwa odczynniki
 • dwie próbówki
 • instrukcja w języku polski

 

Zastosowanie:

 • Wodę z akwarium odlewamy do specjalnej probówki, następnie dodajemy odczynniki które wybarwiają wodę na określony kolor.
 • Na skali kolorów odczytujemy zawartość CO2 w naszym akwarium

 

Zastosowanie tego testu w praktyce sprawi, że poziom CO2 już nie będzie dla Ciebie tajemnicą. Systematycznie badając poziom CO2 możesz uratować swoje ryby przed zatruciem a także powstrzymać w porę inwazję glonów.

Produkcja w Niemczech, sukces na całym świecie

Sekret naszego sukcesu to połączenie intensywnych badań, opatentowanych produktów i najwyższej jakości potwierdzonej certyfikatem IFS Foods. IFS jest międzynarodową normą określającą wymagania wobec wszystkich producentów żywności, potwierdzającą jakość i bezpieczeństwo produktów.
 

Aby ryby były zdrowe, a hodowcy szczęśliwi …

Tetra posiada największy w branży niezależny dział naukowo-badawczy. Celem prowadzonych przez dział badań jest tworzenie skutecznych, prostych w obsłudze i bezpiecznych dla akwarystów produktów. W dziale naukowo-badawczym Tetra pracują wyłącznie najlepsi specjaliści: biolodzy, chemicy, weterynarze i inżynierowie, którzy odpowiadają za rozwój nowych produktów oraz kontrolę i poprawę ich jakości. Współpracują oni ściśle z działem marketingu prowadzącym intensywne i szeroko zakrojone badania rynku. Potrzeby i opinie naszych klientów stanowią podstawową bazę informacji przy tworzeniu nowych produktów. Jako jedyna firma akwarystyczna na świecie, Tetra posiada około 300 patentów i wniosków patentowych.

Jesteśmy częścią amerykańskiego koncernu!

W 2005 roku firma Tetra została kupiona przez amerykański koncern Spectrum Brands. Ten światowy producent artykułów konsumenckich jest jednym z wiodących dostawców produktów następujących kategorii: 
 • baterie i małe AGD
 • wyposażenie domu
 • dom i ogród oraz artykuły
 • zoologiczne
Poza Tetra, koncern Spectrum Brands jest właścicielem takich marek jak Russell Hobbs ® Remington ®, Rayovac ®, Varta ®, George Foreman ®, Black & Decker ®, Toastmaster ®, Farberware ®, LITTERMAID ®, 8in1 ®, FURminator ®, Marineland ®, Nature's Miracle ®, Dingo ®, Kwikset ®, Stanley ®, Cutter ®, Repel ® oraz Liquid Fence ®. 
Produkty wyżej wymienionych marek są sprzedawane w najlepszych sklepach w 140 krajach na całym świecie. Koncern Spectrum Brands z siedzibą główną w Maddison jest notowany na nowojorskiej giełdzie. 
Inne marki zoologiczne w portfolio Spectrum Brands dostępne w Polsce to 8in1 posiadająca w ofercie m.in. przysmaki dla psów oraz FURminator, która jako pierwsza wprowadziła na rynek narzędzie do wyczesywania podszerstka.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Tetra CO2 Test do pomiaru dwutlenku węgla

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii