Tetra Fe Test do pomiaru żelaza
T756496

Czas wysyłki: 24 godziny


Compare now Compare list is full

Tetra Fe Test do pomiaru żelaza

Dlaczego testować?

Elementy śladowe, szczególnie żelazo, są witalnym pożywieniem potrzebnym do zdrowego wzrostu roślin wodnych. Żelazo przyspiesza tworzenie się chlorofilu (zielonych liści). Stężenie żelaza w akwarium powinno wynosić od 0,25 do 0,5 mg/l – jest to wielkość odpowiednia dla wszystkich roślin wodnych. Zawartość żelaza w akwarium może lekko spaść ponieważ jest ono wykorzystywane przez rośliny jako pokarm, także redukowane chemicznie żelaza na poziomie 0,1 – 0,5 mg/l, utrzymująca się przez dłuższy czas, może doprowadzić do tego, że rośliny nie będą rosły, a liście staną się żółte.Test ten został opracowany profesjonalnie, aby można było prosto i precyzyjnie określić zawartość żelaza (także całość żelaza) w całym akwarium. Aby utrzymać optymalną jakość wody polecamy jej kontrolowanie raz w tygodniu.

 

W zestawie:

  • dwa odczynniki
  • jedna próbówka
  • instrukcja w języku polski

 

Zakres pomiaru:

  • 0-1mg/l

 

Zastosowanie:

  • Wodę z akwarium odlewamy do specjalnej probówki, następnie dodajemy odczynniki które wybarwiają wodę na określony kolor.
  • Na skali kolorów odczytujemy zawartość Fe w naszym akwarium

 

Zastosowanie tego testu w praktyce sprawi, że poziom Fe już nie będzie dla Ciebie tajemnicą. Systematycznie badając poziom Fe możesz uratować swoje ryby przed zatruciem a także powstrzymać w porę inwazję glonów.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Tetra Fe Test do pomiaru żelaza

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii