Tetra NH3/NH4 Test do pomiaru amonu i amoniaku
T735026

Czas wysyłki: 24 godziny


Compare now Compare list is full

Tetra NH3/NH4 Test do pomiaru amonu i amoniaku

Test amonowy NH3/NH4 firmy TETRA służy do rutynowej kontroli zawartości amonu amoniaku w wodzie akwariowej słodkiej i morskiej . Preparat można z pełnym powodzeniem stosować w lekko zabarwionej wodzie akwariowej jaka powstaje podczas filtracji torfowej lub leczeniu chorych ryb. Określone bakterie są odpowiedzialne za proces rozpadu wszystkich substancji organicznych (resztki roślin i resztki pokarmowe, odchody ryb). Wiele środków leczniczych przeznaczonych do leczenia chorób ryb może mieć niszczący wpływ na bakterie czyszczące i zarazem wpływać na podwyższenie zawartości amonu. W normalnym przypadku w zadbanym akwarium zawierającym filtr biologiczny nie można wskazać zawartości amonu. Amon jest ważną substancją odżywczą dla roślin i zazwyczaj nieszkodliwą dla ryb. W zależności od wartości pH może z jonu amonu (NH4+) powstać amoniak, który jest trucizną dla ryb (NH3). Dlatego też oprócz ciągłego pomiaru zawartości amonu należy również przeprowadzać pomiary wartości pH.

 

W zestawie:

  • trzy odczynniki
  • jedna próbówka
  • instrukcja w języku polski

 

Zastosowanie:

  • Wodę z akwarium odlewamy do specjalnej probówki, następnie dodajemy odczynniki które wybarwiają wodę na określony kolor.
  • Na skali kolorów odczytujemy zawartość NH4 w naszym akwarium

 

Zastosowanie tego testu w praktyce sprawi, że poziom NH4 już nie będzie dla Ciebie tajemnicą. Systematycznie badając poziom NH4 możesz uratować swoje ryby przed zatruciem toksynami.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Tetra NH3/NH4 Test do pomiaru amonu i amoniaku

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii