Tetra NO2 Test do kontroli zawartości azotynu
T723429

Czas wysyłki: 3-5 dni


Compare now Compare list is full

Tetra NO2 Test do kontroli zawartości azotynu

Test azotynowy NO2 firmy TETRA służy do rutynowej kontroli zawartości azotynu w wodzie akwariowej słodkiej i morskiej, jak i w stawach ogrodowych. Preparat można z pełnym powodzeniem stosować w lekko zabarwionej wodzie akwariowej jaka powstaje podczas filtracji torfowej lub leczeniu chorych ryb. Wiele środków leczniczych przeznaczonych do leczenia chorób ryb może mieć niszczący wpływ na bakterie czyszczące i zarazem wpływać na podwyższenie zawartości azotynu. W normalnym przypadku, w zadbanym akwarium zawierającym wydajny filtr biologiczny lub w dobrze zorganizowanym stawie ogrodowym nie można wskazać zawartości azotynu. Azotyn może być, tak samo jak amoniak silną trucizną dla ryb. W zależności od wrażliwości gatunku koncentracja amoniaku lub azotynu w wodzie między 0,5 i 1 mg/l (ppm) może okazać się dla ryb śmiertelną trucizną.

 

W zestawie:

  • dwa odczynniki
  • jedna próbówka
  • instrukcja w języku polski

 

Zakres pomiaru:

  • 0,3-3,3mg/l

 

Zastosowanie:

  • Wodę z akwarium odlewamy do specjalnej probówki, następnie dodajemy odczynniki które wybarwiają wodę na określony kolor.
  • Na skali kolorów odczytujemy zawartość NO2 w naszym akwarium

 

Zastosowanie tego testu w praktyce sprawi, że poziom NO2 już nie będzie dla Ciebie tajemnicą. Systematycznie badając poziom NO2 możesz uratować swoje ryby przed zatruciem.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Tetra NO2 Test do kontroli zawartości azotynu

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii