Tetra O2 Test do pomiaru zawartości tlenu
T746763

Czas wysyłki: 24 godziny


Compare now Compare list is full

Tetra O2 Test do pomiaru zawartości tlenu

Test azotanowy O2 firmy TETRA służy do pomiaru zawartości tlenu w wodzie. Tlen jest konieczny dla wszystkich organizmów, które żyją w akwarium lub oczku wodnym. Ryby, rośliny i mikroorganizmy potrzebują tlenu do „oddychania”. Za małe stężenie tlenu i wynikające z tego niedotlenienie, powoduje że ryby są podatniejsze na choroby. Bakterie, redukujące zanieczyszczenia potrzebują, również wystarczającego dopływu tlenu. Stężenie tlenu w akwarium lub oczku wodnym zmniejsza swoją zawartość z powodu wielu czynników, jak na przykład wysoka temperatura, liczba ryb (tlenowych konsumentów) oraz rośliny wodne (tlenowi producenci podczas dnia i tlenowych konsumentów podczas nocy).

 

W zestawie:

  • trzy odczynniki
  • jedna próbówka
  • instrukcja w języku polski

 

Zakres pomiaru:

  • 0-14mg/l

 

Zastosowanie:

  • Wodę z akwarium odlewamy do specjalnej probówki, następnie dodajemy odczynniki które wybarwiają wodę na określony kolor.
  • Na skali kolorów odczytujemy zawartość NO3 w naszym akwarium

 

Zastosowanie tego testu w praktyce sprawi, że poziom O2 już nie będzie dla Ciebie tajemnicą. Systematycznie badając poziom O2 możesz uratować swoje ryby przed zatruciem a także powstrzymać w porę inwazję glonów.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Tetra O2 Test do pomiaru zawartości tlenu

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii