JBL K Potas Test Uzupełnienie Uzupełniający test do określania zawartości potasu w akwariach słodkowodnych
24131

Czas wysyłki: 2-3 dni

Otrzymasz    47 punktów lojalnościowych!

Cena:

47,70 zł

Compare now Compare list is full

JBL K Potas Test Uzupełnienie Uzupełniający test do określania zawartości potasu w akwariach słodkowodnych

Zdrowe akwarium z niemal naturalnymi warunkami

Właściwe parametry wody w akwarium zależą od obsady ryb i roślin. Także jeżeli woda wygląda jak przezroczysta, może być zanieczyszczona. Przy złych wartościach mogą tworzyć się choroby lub glony w akwarium. Dla zdrowego akwarium z niemal naturalnymi warunkami ważna jest regularna kontrola i dostosowanie parametrów wody. 

Do każdej analizy wody firma JBL oferuje testy wody w postaci szybkich testów lub testów ze zmianą kolorów. Określają one jedną konkretną wartość lub kilka wartości jednocześnie. Dzięki tym testom wody można rozpoznać problemy z glonami i ustalić niekorzystne wartości azotanów, azotynów, potasu, magnezu etc.

 

 • Dla perfekcyjnego wzrostu roślin: Określenie optymalnej zawartości potasu do kontroli nawożenia w akwariach słodkowodnych
 • Szybki test: Kuwetę napełnić wodą próbki, dodawać odczynniki, potrząsać mętną wodą próbki w kuwecie ze specjalnego szkła do momentu zniknięcia znajdującego się tam krzyża, odczytać napełnioną ilość. Wartość odpowiada wartości potasu w mg/l
 • Stosowanie: Do ustawienia optymalnej zawartości potasu dla perfekcyjnego wzrostu roślin szczególnie w przypadku wrażliwych roślin
 • Online-laboratorium: Bezpłatna analiza i zalecenia odnośnie zmierzonych parametrów wody
 • W zestawie: 1 Szybki test, K Potas Zestaw testów. Pojemność do ca. 25 pomiarów. W zest. 2 odczynniki, specjalna szklana kuweta, strzykawka, łyżeczki dozujące i skala barw. Odczynniki dostępne są jako opakowania uzupełniające

 

Dlaczego testować?

Potas jest jednym z makroelementów, który w słodkiej wodzie jest przez rośliny bardzo szybko i efektywnie w ciągu kilku godzin pobierany i tymczasowo magazynowany. W przypadku rosnących roślin zapotrzebowanie na potas jest wyższe w porównaniu z innymi pierwiastkami. Dlatego pomimo regularnego nawożenia wody akwariowej potas może zmniejszyć się do minimum i może dojść do stagnacji ich wzrostu. W wodzie wodociągowej potas w porównaniu z naturalnymi biotopami jest najczęściej brakującym pierwiastkiem, w szczególności w stosunku do stężenia wapnia i magnezu.

 

Zalecane wartości potasu:

 • Akwarium słodkowodne (akwarium wielogatunkowe): 10-30 mg/l 
 • Akwarium Jeziora Malawi-/Tanganika: 10-30 mg/l 
 • Akwaria z roślinnością z małą liczbą ryb (Aquascaping): 10-30 mg/l 
 • Akwarium morskie: Brak możliwości zmierzenia zawartości potasu za pomocą tego testu W laboratorium

 

JBL Online mogą Państwo bezpłatnie analizować zmierzone parametry wody i uzyskać zalecenia.

 

Kupujesz test uzupełniający

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

 • Akwarium
 • Terrarium
 • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL K Potas Uzupełniający test do określania zawartości potasu w akwariach słodkowodnych

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii